Tenis

Krejčíková už je třetí na světě, jiné Češky se propadly. Medveděv stíhá Djokoviče

České tenistce Barboře Krejčíkové se díky čtvrtfinále na Australian Open podařilo vyrovnat kariérní maximum na světovém žebříčku, když vystoupala na třetí místo, na kterém vystřídala Španělku Muguruzaovou. Karolína Plíšková si i přes neúčast v Melbourne udržela páté místo. Naopak Petra Kvitová vypadla z první dvacítky a velký propad zaznamenala i Karolína Muchová.

Až do letošní sezony bylo maximem Krejčíkové na grandslamu v Austrálii druhé kolo, což se jí povedlo i v loňské sezoně, a tak nemusela na úvodním turnaji velké čtyřky obhajovat mnoho bodů. Čtvrtfinále tak bylo z tohoto pohledu úspěchem, který ji posunul na třetí místo světového žebříčku, pouhých 65 bodů za druhou Bělorusku Sabalenkovou, kterou by se jí podařilo přeskočit, kdyby v Austrálii postoupila ještě o kolo dál. 

Na prvním místě je stále neochvějně Australanka Ashleigh Bartyová, která si svoji pozici upevnila suverénním vítězstvím na Australian Open, když za celý turnaj neztratila ani jeden set. Sezona se tak pro 25letou tenistku zatím vyvíjí podle představ.

Související obsah

​To ale ovšem neplatí pro Petru Kvitovou, která v tomto roce prohrála tři ze čtyř zápasů a na Australian Open skončila už v prvním kole, kde proti Rumunce Cirsteaové získala pouhé čtyři gamy. To znamená, že vypadla z první světové dvacítky a aktuálně jí patří 24. místo.

Tabulkově si pohoršila i Karolína Muchová, která kvůli zdravotním problémům Australian Open vynechala. Po loňském semifinále to znamenalo velký odečet bodů, který způsobil propad z 31. místa až na 66. pozici.

Související obsah

​Mezi muži k velkým změnám nedošlo. Kromě prohození Rubljova a Berrettiniho na šesté a sedmé pozici zůstalo pořadí v první desítce stejné. Nicméně ruský tenista Daniil Medveděv se účastí ve finále dotáhl na prvního Novaka Djokoviče na rozdíl pouhých 90 bodů, což může během dalších pár týdnů hravě smazat. Čerstvý rekordman v počtu grandslamů Rafael Nadal je i nadále pátý. 

Barbora Krejčíková byla loni vyhlášena nejlepší českou tenistkou roku. Letos má ke stejnému úspěchu opět našlápnuto.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události