MMA

Příprava na titulový zápas odstartovala. Procházka trénuje s olympijským vítězem

Příprava na titulový zápas odstartovala. Procházka trénuje s olympijským vítězem
Zdroj: profimedia.cz

První Čech, který se kdy v prestižní organizaci UFC postaví do titulové bitvy, se již naplno soustředí na vrchol své kariéry. Jiří Procházka, jenž vystupuje pod přezdívkou BJP, trénuje v USA s olympijským vítězem z roku 2008.

Jiří Procházka odstartoval v americkém Phoenixu přípravu na titulový zápas v polotěžké váze, kde jej čeká Glover Teixeira. Na kemp byl pozván samotným Henrym Cejudem, který v organizaci UFC vyhrál svých šest posledních zápasů a odešel jako šampion muší i bantamové váhy.

Čtyřiatřicetiletý olympijský vítěz ze zápasu z roku 2008, který je mimo jiné jediným sportovcem v historii, jenž má olympijské zlato a titul v UFC, pozval českého vyzyvatele na kemp. Jiří Procházka to přijal a oba zápasníci již pózovali na sociálních sítích. 

Související obsah

Cejudo má u Procházky zlepšit jeho boj na zemi, což je nejspíše ten největší důvod, proč český zápasník odjel do Phoenixu na tréninkový kemp. Spolu s Procházkou je v USA také jeho kouč Martin Karaivanov či jiný MMA zápasník Ondřej Raška. Cejudovým posledním trenérským úspěchem je titulová výhra v muší váze UFC Deivesona Figueireda. Brazilce při výhře nad Brandonem Morenem doprovodil do rohu právě Cejudo.

Jiří Procházka se brzy utká o titul v UFC:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události