Fotbal

Votroci zuřili po ztrátě pořadatelství. V Ďolíčku s Bohemkou hrát nechtěli

Votroci zuřili po ztrátě pořadatelství. V Ďolíčku s Bohemkou hrát nechtěli
Fotbalisté Hradce Králové Zdroj: Profimedia.cz

Hodně reakcí spustilo rozhodnutí o tom, že utkání MOL Cupu mezi Hradcem Králové a pražskou Bohemkou mění pořadatelství. Votroci měli hrát doma. V areálu, kde duel plánovali, ale není vyhřívaný trávník, který je pro utkání povinný. Bohemians nabídli svoje hřiště a FAČR tuto nabídku využila, ale nakonec se bude hrát na neutrální půdě.

"Bohemka jako řešení nabídla svůj domácí stadion Ďolíček k odehrání utkání. S tím převzala také veškeré finanční náklady na organizaci tohoto utkání. Pokud to FCHK a jeho trenér považují za zneužití, na sehrání utkání v domácím prostředí netrváme. Ovšem za předpokladu, že FC Hradec Králové zajistí vhodnou hrací plochu s ohledem na výše popsané okolnosti související se změnou termínové listiny," komentoval pražský klub na svých webových stránkách původní rozhodnutí o přesunutí zápasu do Ďolíčku, ačkoliv podle losu měli hrát doma fotbalisté Hradce.

Pro web TN.cz se vyjádřil předseda MOL Cupu Martin Drobný. "FC Hradec Králové byla nabídnuta možnost sehrání jeho domácího utkání čtvrtfinále MOL Cupu proti Bohemians Praha 1905 na stadionu, který splňuje veškeré požadavky pro sehrání výše zmíněného utkání i s ohledem na rozhodnutí Ligové fotbalové asociace a na posun termínu utkání na 9. února 2022. Navrhované hřiště v areálu SCM Bavlna v Hradci Králové, na němž FC Hradec Králové plánoval sehrání výše zmíněného utkání, však nedisponuje hrací plochou s vyhřívaným povrchem, tudíž se zde výše zmíněné utkání odehrát nemůže. Hřiště v areálu SCM Bavlna v Hradci Králové (dle nálezu security manažera LFA) rovněž nemá zajištěný samostatný sektor pro hostující diváky, tudíž nelze zaručit jejich bezpečnost při organizaci zmíněného utkání čtvrtfinále MOL Cupu."

Související obsah

Hlavní trenér Miroslav Koubek Pražany nařkl z využití situace a vytvoření tlaku na FAČR. Votroci ihned věděli, že se proti rozhodnutí řídicí komise budou odvolávat. "Musíme to udělat kvůli svým ambicím a kvůli fanouškům," řekl generální manažer FCHK Richard Jukl. "Jsme přesvědčeni o tom, že bychom mohli hrát na Bavlně, ale představenstvo rozhodlo, že navrhneme kompromis a zápas uspořádáme v Mladé Boleslavi," dodal v klubovém prohlášení.

Představenstvo Hradce Králové mělo právo na odvolání, ale nakonec došlo k domluvě, a utkání se tedy odehraje na půdě Mladé Boleslavi, kde Hradec Králové v letošní sezóně hraje své domácí zápasy. Informaci webu TN.cz potvrdil zástupce komunikace FAČR Martin Gregor.

V českém fotbale se nadále řeší kauza kolem Romana Berbra:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události