Hokej

Kdy se uskuteční hokejový juniorský šampionát? Prezident IIHF řekl více

Kdy se uskuteční hokejový juniorský šampionát? Prezident IIHF řekl více
Český hokejový útočník Josef Koláček v zápase proti Kanadě na MS juniorů. | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejové mistrovství světa juniorů, které bylo v prosinci zrušeno kvůli koronavirové epidemii, by se mělo uskutečnit v srpnu. S touto informací podle webu The Athletic přišel v úterý prezident mezinárodního hokejového svazu Luc Tardif. Definitivní rozhodnutí by mělo přijít po olympijských hrách v Pekingu.

Během prosincového šampionátu bylo několik zápasů kontumováno z důvodu, že nějaký z hráčů měl pozitivní test na covid, kvůli čemuž jeho tým nemohl hrát. Mezi postiženými reprezentacemi byla i Česká republika, která nemohla odehrát své utkání s Finskem. Z tohoto důvodu byl turnaj zrušen a náhradní termín by měl být v srpnu podle vyjádření Luca Tardifa, které přinesl web The Athletic.

Tardif je přesvědčen, že pozdější datum turnaje nevyřadí žádného hráče kvůli tomu, že by překročil povolený věk, ale nedokáže zaručit, jestli se budou moci hráči zúčastnit kvůli klubovým povinnostem. Srpnový termín by ale měl být nejpříznivější, jelikož se v té době nehraje mistrovství světa, evropská Liga mistrů nebo NHL. V Edmontonu by se na začátku srpna měl uskutečnit tradiční Hlinka Gretzky Cup, tudíž by juniorské mistrovství proběhlo po něm. 

Související obsah

​Na místě konání turnaje se nic nemění. Celá akce se uskuteční ve městech Red Deer a Edmonton.

Kvůli epidemii koronaviru byl tuto sezonu zrušený i tradiční Spengler Cup.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události