Fotbal

Povolených 25 % kapacity stadionu Lipsku nestačí. Chce se soudit

Povolených 25 % kapacity stadionu Lipsku nestačí. Chce se soudit
Fanoušci RB Lipsko | Zdroj: Profimedia

V úterý bylo schváleno nouzové opatření, které umožňuje, že Lipsko bude moci naplnit 25 % kapacity stadionu namísto současné tisícovky lidí. Vedení klubu to ale nestačí, protože je přesvědčeno, že stadion může být v domácí zápasech zcela bezpečně zaplněn až z poloviny. Chce se proti tomuto opatření bránit také soudní cestou.

V pátek 11. února čeká Lipsko domácí zápas proti Kolínu nad Rýnem a podle nových pravidel, která platí od 6. února do 6. března, bude moci na stadionu přivítat 12 tisíc fanoušků.

"Rozšíření kapacity stadionu z tisícovky na 25% obsazenost je určitě posun kupředu, ale vzhledem k tomu, že se nacházíme v Sasku, kde je velmi nízká obsazenost nemocničních lůžek, nejsme spokojeni s rozhodnutím kabinetu. Na jednotkách intenzivní péče ani na klasických odděleních aktuálně nepanuje kritická situace," stojí ve vyjádření klubu. 

Související obsah

"S iniciativou Teamsport Sachsen jsme vypracovali a předložili plán, podle kterého aktuální pandemická situace v Sasku umožňuje využívat náš stadion až z 50 procent bez jakéhokoli nebezpečí nebo rizika," dodává vedení Lipska, které je podle informací deníku BILD ochotné se za svá práva také soudit. 

V posledním ligovém zápase si Lipsko poradilo s Wolfsburgem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události