ZOH Peking 2022

Tvrdý direkt. Český curlingový pár na favorita z Itálie nestačil

Tvrdý direkt. Český curlingový pár na favorita z Itálie nestačil
Český curlingový pár Zuzana a Tomáš Paulovi. |

Čeští curlingoví reprezentanti Tomáš a Zuzana Paulovi ve svém čtvrtém zápase na olympijských hrách v Pekingu prohráli, když nestačili na favorizované Italy. Se soupeřem se sice snažili držet krok, herně se jim ale příliš nedařilo, a tak nakonec padli výsledkem 10:2. Po vítězství nad Nory a Austrálií a prohře se Švédy tak Češi brali druhou porážku.

Čeští curleři se ve čtvrtém zápase na hrách utkali s Italy, kteří ještě ani jednou neprohráli. A Stefania Konstantiniová a Amos Mosander ihned začali plnit roli papírových favoritů. 

České dvojici se totiž úvod bitvy vůbec nepovedl a po prvním endu prohrávala 4:0. Spravit chuť si Češi chtěli ve druhém endu a chvíli to vypadalo, že si vylepší skóre. To se ale nestalo, italské duo zabralo a po druhém endu vedlo už 5:0.

Další část hry už přinesla body. Mosander sice skvěle poslal kámen a vyrazil dva české do zázemí, nakonec to ale byli Tomáš a Zuzana Paulovi, kteří si připsali alespoň jeden bod a snížili na 1:5.

Start čtvrtého endu nebyl pro české reprezentanty rovněž povedený. Tomáš Paul místo ťuknutí do soupeřových kamenů vrazil jen do toho svého. Poté se snažil vyrazit dva italské, vytěsnil ale jen jeden. Italům se naopak nadále dařilo a Češi si vyžádali time-out. Italský pár nakonec získal čtyři body a ujal se vysokého vedení 9:1.

Související obsah

Ital Mosander následně předvedl triple a s Čechy to vypadalo zle. Mohli sice následně brát tři body, Zuzana Paulová ale nedokázala dostat kámen do mezery, a bod tak místo toho brala Itálie. Ta po pátém endu vedla už 10:1. V šesté části hry sice český pár vybojoval další bod, ale nakonec padl 10:2.

Česká olympijská kolekce se letos opět povedla. V Pekingu oblečení nosí i čeští curleři:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události