Slavia doma překvapivě padla s Karvinou, Sparta zaváhání neuvyžila

Ladislav Krejčí a Martin Minčev po remíze v Českých Budějovicích | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

59 zápasů a tři a půl roku neprohrála Slavia v ligovém utkání na domácím hřišti. Tuto sérii utnula až Karviná, která v sezóně letos ani jednou nevyhrála. Zařadila se tak mezi neoblíbeného soupeře pražského celku. Zaváhání sešívaných se pokusila využít Sparta, která ale v Českých Budějovicích pouze remizovala 0:0.

Slavia na svém hřišti přivítala poslední Karvinou, která na podzim ani jednou nevyhrála. S obměněným kádrem se v prvních minutách bránila, ale poté tlak sešívaných ustoupil a hrál se celkem vyrovnaný duel na obou stranách. První poločas branku nepřinesl.

Po hodině hry přišel naprosto zbytečný karvinský faul, a Peter Olayinka tak mohl otevřít skóre utkání z penalty, ale napálil pouze břevno branky hostů. O pár minut později přišel centr z pravé strany do vápna domácích a Rafiu Adekunle Durosinmi prostřelil Aleše Mandouse v brance.

Vyrovnat mohl opět Olayinka, ale zblízka dobře chytajícího Bajzu nedokázal prostřelit. V dobré šanci byl i hlavičkující Holeš, ale ani jemu se nepovedlo trefit branku a srovnat na 1:1. Karviná pak poslední minuty ubránila a jako první tým od léta roku 2018 vyhrála v Edenu.

Využít zaváhání Slavie mohla Sparta, která otevírala jaro na hřišti českobudějovického Dynama a v případě výhry se mohla na svého největšíhi rivala dotáhnout bodově. Začátek duelu byl ovšem opatrný a první příležitosti přicházely po půlhodině.

Mick Van Buren málem překvapil Holce centrem z pravé strany, Adam Hložek měl dvě šance, ale ani jednou se mu nepovedlo skórovat.. Poprvé to byla boční síť, poté střela do středu branky. Druhý poločas byl pak naprosto v režii domácího Dynama.

Ondřej Mihálik nejdříve zakončoval ve vápně, ale u pravé tyčky netrefil míč ideálně. O pár minut později chtěl přelobovat brankáře Sparty téměř z poloviny hřiště, ale branku přestřelil. Z dálky to dobře zkoušel také Hora, ale Holec byl v brance jistý. Duel skončil 0:0.

​Hrálo se také v Teplicích, kam přijela pražská Bohemka. Severočeši potřebují sbírat body, aby se vyhnuli bojům o sestup či baráži. Po 30 minutách se prosadil Tomáš Vondrášek a těsné vedení vydrželo až do konce utkání. Žluto-modří se tak radují ze tří bodů.

Letos se společně s Teplicemi trápí i jiný severočeský celek, a to Jablonec. Ten na úvod jara vyzval Sigmu Olomouc, ale i nyní rozhodla jediná branka. Na startu druhého poločasu se prosadil Šimon Kratochvíl a tři body zůstaly na stadionu Střelnice.