Fotbal

Fotbalista týral zvířata, Součkův spoluhráč kopal a fackoval své kočky

Fotbalista týral zvířata, Součkův spoluhráč kopal a fackoval své kočky
Kurt Zouma v reprezentačním dresu Zdroj: Profimedia

Obránce West Hamu United Kurt Zouma bude čelit policejnímu stíhání za video zveřejněné jeho bratrem Yoanem. V záběrech, které byly zveřejněné na sociální síti Snapchat, sedmadvacetiletý Francouz kope a fackuje své domácí mazlíčky. Dále je vidět i to, jak je pronásleduje a hází po nich boty. Pachatel se násilím a bezmocí zvířat dobře bavil, video je totiž doprovázeno smíchem.

Agresivní chování zachycené kamerou bylo zveřejněno v neděli odpoledne, tedy den poté, co stoper odehrál celý zápas FA Cupu na půdě šestiligového Kidderminsteru. Zaměstnavatel francouzského reprezentanta se pro deník The Sun k situaci vyjádřil následovně: "West Ham United bezvýhradně odsuzuje činy našeho hráče Kurta Zoumy ve videu, které se rozšířilo. S Kurtem jsme mluvili a záležitostí se budeme interně zabývat. Rádi bychom dali najevo, že v žádném případě neschvalujeme krutost vůči zvířatům."

"Chci se omluvit za své činy. Pro mé chování neexistují žádné omluvy, čehož upřímně lituji. Chci všechny ujistit, že naše dvě kočky jsou naprosto v pořádku a zdravé. Naše rodina je miluje a ctí a toto chování bylo ojedinělým incidentem, který se nebude opakovat," vyjádřil se ke svým činům pro stejný deník Zouma. Podle nových zákonů, které byly minulý rok schválené britským parlamentem, hrozí násilníkům na zvířatech přísnější tresty odnětí svobody. V nejhorším případě může pachatel ve vězení strávit až pět let.

Upozornění: Video není vhodné pro slabší povahy:

Ke skandálu si řekl své i mluvčí RSPCA (Královská společnost pro prevenci týrání zvířat): "Video je rozrušující. Nikdy není přijatelné kopat, bít nebo fackovat zvíře, a to ani za trest." Součkův spoluhráč, který je dvojnásobným vítězem Premier League a loňský vítěz Ligy mistrů s londýnskou Chelsea, si tak svým chováním zadělal na obrovské problémy. Juniorský mistr světa z roku 2013 je po Masonu Greenwoodovi z Manchesteru United dalším hráčem z anglické nejvyšší soutěže, který má v poslední době oplétačky se zákonem.

Související obsah

Den před zveřejněním videa odehrál Kurt Zouma celý zápas v FA Cupu proti šestiligovému Kidderminsteru:

TN.cz Pavel Prokorát
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události