Fotbal

Fanoušci United si stěžovali. Klub jim zdarma mění Greenwoodovy dresy

Fanoušci United si stěžovali. Klub jim zdarma mění Greenwoodovy dresy
Fotbalista Mason Greenwood. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalista Mason Greenwood to schytává ze všech stran. Poté, co byl obviněn ze zbití a znásilnění své přítelkyně, se od něj odklánějí sponzoři. A Manchester United, kde už několik let hraje, ho dokonce vyřadil z kádru. Teď zasadil klub z Old Trafford 20letému hráči další úder. Fanouškům, kteří o to požádají, totiž zdarma vymění hříšníkův dres za jiný.

V neděli obletěla fotbalový svět těžko uvěřitelná zpráva. Talentovaný forvard Manchesteru United Mason Greenwood údajně zbil a znásilnil svou přítelkyni, která o jeho činu informovala na svém instagramu. Video a fotky sice později stáhla, případem se ale okamžitě začali zabývat policisté. Ti vzali anglického reprezentanta dokonce do dvoudenní vazby, pak byl propuštěn na kauci.

Fotbalový talent to od všech okamžitě schytal. Na základě obvinění byl až do vyšetření případu stažen ze soupisky United a nesmí s týmem hrát ani trénovat. Firma Cadbury, oficiální partner klubu, navíc potvrdila, že se hráč neobjeví na žádném z jejích marketingových produktů.

Situaci začali řešit i naštvaní fanoušci, kteří si v minulosti koupili dresy s Greenwoodovou jmenovkou. Jeden z nich pořídil trikot pro svého syna, a klub proto ihned kontaktoval s tím, že chce jméno změnit nebo odstranit. Zástupci Manchesteru mu ale podle listu The Sun nejprve řekli, že pro něj nic nemohou udělat.

Související obsah

"Nežádám je o vrácení peněz nebo něco podobného. Nečekal bych, že to udělají. Ale vzhledem k tomu, co se stalo, si myslím, že by měli nechat fanoušky bez poplatku změnit na dresech jména," uvedl dlouholetý příznivec Rudých ďáblů Westley z Chaddertonu. "Mluvil jsem s Finnleym a on na svém dresu jeho jméno nechce," vysvětlil synovo přání a svůj požadavek vůči klubu. "Jsou lidé, kteří nejsou v pozici, aby si mohli koupit další dres nebo celou sadu oblečení kvůli nákladům. Každému, kdo chce, by to měli změnit," doplnil.

Nebyl jediný, koho incident hodně rozzlobil. Už po Greenwoodově zatčení se v obchodě na Old Trafford objevili příznivci, kteří za dres s násilníkovým jménem požadovali vrácení peněz. Klub nakonec podle The Sun informoval o tom, že všem fanouškům, kteří o to požádají, dres vymění.

Související obsah

Mezitím stáhl z fanshopu veškeré předměty, které s 20letým hráčem souvisí. Greenwood tak po svém činu nadále zažívá peklo. Kromě problémů se svým celkem se od fotbalisty distancovala i řada firem, se kterými spolupracoval.

"Jsme hluboce znepokojeni obviněními a budeme situaci nadále pečlivě sledovat," uvedli představitelé koncernu Nike, jenž hráče oblékal od jeho debutu v Premier League roku 2019. Greenwood mizí také z některých počítačových her, kterých byl součástí.

Tohle předvedl Mason Greenwood v dresu United na konci minulého roku. Teď si asi dlouho nezahraje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události