Ronaldo z lavičky sledoval další ztrátu United. Součkův West Ham nezaváhal

Wout Weghorst v souboji se Scottem McTominaym. Zdroj: Profimedia

Znovu je tu anglická Premier League a od samého začátku není o zajímavé momenty nouze. Ronaldo proseděl většinu utkání na lavičce a jeho United remizovali, na Zoumu bučel celý stadion a v Newcastlu padly dva vlastní góly.

Rudí ďáblové zavítali na stadion posledního Burnley. V základní sestavě United chyběl Cristiano Ronaldo, přednost dostal Cavani. Manchester aktivně začal, nejprve rozvlnil síť Varane, jeho branka kvůli ofsajdu ale neplatila. Radost na tvářích příznivců hostujícího mužstva vykouzlil až Paul Pogba, jenž se blýskl pěknou střelou na vzdálenější tyč.

Tým, ve kterém působí mimo jiné i Matěj Vydra, vyrovnal ve 48. minutě gólem Rodrigueze a na United padla deka. Ani nasazení portugalské superstar dvacet minut před koncem nepomohlo, Manchester remizoval s Burnley 1:1.

Kladiváře čekala bitva s Watfordem, před výkopem ale nebyla upřena hlavní pozornost na oba týmy, nýbrž jen na jednoho hráče. V základní sestavě West Hamu se objevil Kurt Zouma, na kterého prasklo, že brutálně kopal do svých koček. Od úvodního hvizdu až do konce zápasu na Francouze při každém kontaktu s balonem celý stadion pískal.

​Samotné klání pak West Ham opanoval s přehledem. Branku vsítil domácí hrdina posledních měsíců Jarrod Bowen. Při střele měl sice obrovskou dávku štěstí, neboť jeho ránu si do vlastní svatyně srazil stoper Watfordu, nicméně smůla jej pak potkala v 80. minutě, kdy napálil tyč. Hosté se k ničemu většímu nedostali, West Ham získal tři body a zůstává čtvrtý.

Sedmnáctý tým Premier League a současně nejbohatší klub světa Newcastle United se střetl s letos nevýrazným Evertonem. Diváci nejprve viděli dva vlastní góly, po jednom na každé straně, zkraje druhé půle se prosadil domácí Fraser a Newcastle šel do vedení. Definitivní tečku za zápasem udělal Trippier, a domácí tak vyhráli 3:1.

Výsledky uplynulých zápasů Premier League:

West Ham United – Watford F.C. 1:0 (0:0)

Branky a nahrávky: 68. Bowen J.

Burnley – Manchester United 1:1 (0:1)

Branky a nahrávky: 48. Rodriguez J. (Weghorst W.) – 18. Pogba P. (Shaw L.)

Newcastle United – Everton 3:1 (1:1)

Branky a nahrávky: 37. Holgate M. (vlastní gól), 56. Fraser R., 82. Trippier K. – 36. Lascelles J. (vlastní gól)

Manchesteru United se nedařilo ani v FA Cupu, když vypadl s druholigovým Middlesbrough.