Tenis

Český talent roste. Na turnaji ATP je v semifinále, čeká jej světová čtyřka

Český talent roste. Na turnaji ATP je v semifinále, čeká jej světová čtyřka
Jiří Lehečka | Zdroj: Profimedia.cz

Dvacetiletý tenisový talent Jiří Lehečka ukazuje světu, že se s ním musí počítat. Rodák z Mladé Boleslavi je sice v žebříčku až ve druhé stovce, ale už trápí ty nejlepší tenisty světa. Na turnaji v nizozemském Rotterdamu dokonce postoupil mezi čtyři nejlepší a po cestě se mu povedlo porazit i kanadskou dvojku Denisa Shapovalova.

Dvacetiletý Lehečka se ještě na grandslamu pořádně neukázal a na turnajích ATP také čeká na první velký úspěch. Ten se dost možná blíží v nizozemském Rotterdamu, kde postoupil již do semifinále. Tam jej čeká velký kalibr, utká se totiž se čtvrtým tenistou světa Stefanosem Tsitsipasem a již nyní zaznamenal středočeský rodák obří úspěch. 

Po cestě turnajem se mu v šestnáctifinále povedlo porazit dvanáctého hráče světa Denise Shapovalova 6:4 a 6:4, v dalším kole si zase poradil s domácím Van De Zandschulpem, který je zase na začátku druhé padesátky žebříčku ATP. V pátek vyřídil také Itala Musettiho, postoupil do boje o finále a čeká jej tak konfrontace s Řekem Tsitsipasem. 

Související obsah

Po úspěšném rotterdamském týdnu se v žebříčku ATP posune do první stovky, v živém bodování je aktuálně na 95. místě. Nutno podotknout, že žádný z českých tenistů v první stovce aktuálně není, a tak bude Jiří Lehečka po turnaji novou českou jedničkou. Macháč je na 115. místě, Veselý o šest místeček horší. 

Stefanos Tsitsipas bude jiná káva a pouze mimořádný výkon českého tenistu posune do finále turnaje, kde by se potkal s lepším z dvojice Rublev - Auger-Aliassime. Jedná se taktéž o hráče z první desítky žebříčku, řecký kontroverzní tenista po cestě turnajem ztratil pouze jeden set z celkových tří zápasů, které odehrál.

Nejlepším tenistou historie, co se do počtu získaných grandslamů týče, je Španěl Roger Federer:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události