ZOH Peking 2022

Skvělý Nor se raduje ze šesté olympijské medaile. Krčmář lituje poslední rány

Biatlonista Michal Krčmář Zdroj: Profimedia

Biatlonista Michal Krčmář vstupoval do sprintu jako obhájce stříbrné medaile z posledních olympijských her. I nyní měl našlápnuto k umístění v první desítce, ale připravila ho o ni poslední rána na stojce, která ho odsunula na šestnácté místo. Ze zlaté medaile se po suverénním běžeckém výkonu raduje Johannes Bø, jehož na stupních vítězů doplní Fillon Maillet a Tsvetkov.

Norský biatlonista Johannes Bø předvedl v sobotním sprintu suverénní výkon, když i přes jednu chybu na střelnici dojel na prvním místě s náskokem více než 25 vteřin, což mu zajistil nejlepší běžecký výkon ze všech závodníků. Může se tak radovat už ze šesté olympijské medaile.

Velmi nadějně měli sprint na 10 kilometrů rozeběhnutý i čeští závodníci Michal Krčmář a Mikuláš Karlík. Obhájce stříbra z Pchjongčchangu měl před poslední ranou čisté skóre na střelnici, ale bohužel minul, což ho připravilo o naděje na umístění v první desítce a nakonec dojel na šestnáctém místě se ztrátou 1 minuta a 22 vteřin na vítězného Nora.

​​Mikuláši Karlíkovi dokonce patřilo po prvním střelbě osmé místo a měl velmi slušně našlápnuto na životní výsledek, ale stejně jako ve vytrvalostním závodu selhal na poslední střelbě, když minul tři terče, což ho odsoudilo na konečné 28. místo.

Do stíhacího závodu se na poslední chvíli probojovali i Jakub Štvrtecký a Adam Václavík. Oba chybovali třikrát na střelnici, což jim v kombinaci s běžeckým výkonem stačilo na 58. a 59. místo.

Konečné pořadí v cíli:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 24:00,4 (1)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +25,5 (1)
3. Tarjei Bø (NOR) +38,9 (1)
4. Maxim Cvetkov (RUS) +40,6 (0)
5. Sebastian Samuelsson (SWE) +52,0 (1)
6. Martin Ponsiluoma (SWE) +53,7 (2)
7. Sturla Holm Laegreid (NOR) +1:02,3 (2)

59. Adam Václavík (CZE) +2:49,8 (3)

Na minulých olympijských hrách získal Michal Krčmář stříbrnou medaili. Takové byly jeho dojmy: