Southampton obral dalšího favorita. Tentokrát si vyšlápl na United

Adams se raduje z gólu do sítě Manchesteru United Zdroj: Profimedia

Krize Manchesteru United nekončí. Po vypadnutí z FA Cupu a zaváhání v lize nestačili na domácím hřišti ani na Southampton, se který pouze remizovali 1:1. To městský rival Manchester City ztrestal čtyřmi góly Norwich.

Manchesteru United se v poslední době příliš nedaří. Na penalty vypadl z FA Cupu, když nestačil na druholigové Middlesbrough a v posledním ligovém kole pouze remizoval 1:1 s posledním Burnley. Proti Southamptonu tak musel nutně vyhrát, ale The Saints šli do utkání se zvýšeným sebevědomím, když otočili utkání proti Tottenhamu.

Rudí ďáblové mohli jít do vedení už v první desetiminutovce, když Ronaldovu střelu vykopl z brankové čáry Perraud. Vzápětí se do velké šance dostal hostující Adams, ale netrefil míč ideálně.

Jako první gólově udeřili United. Fernandes parádní rychlou průnikovou přihrávkou vyslal Rashforda, který si pohlídal ofsajdové postavení a na zadní tyči našel Jadona Sancha, který neměl problém vstřelit svůj druhý gól v Premier League. V závěru poločasu měli Svatí šanci srovnat skóre, ale Perraud ani Armstrong se neprosadili.

​To se ale hostům povedlo už po třech minutách druhého poločasu. Elyounoussi uvolnil Adamse, který šikovným zakončením o tyč překonal De Geu. Vzít si vedení zpátky mohl Manchester po necelé hodině hry, ale Maguirovo zakončení zblízka reflexivně vykopl Forster v brance hostů.

V závěru utkání mohli udeřit oba týmy, ale ani Broja ani Maguire se neprosadili, a tak utkání skončilo 1:1.

Sobotní výsledky 25. kola Premier League:

Manchester United - Southampton 1:1

Branky: 21. Sancho (Rashford) – 48. Ch. Adams (M. Elyounoussi)

Brentford - Crystal Palace 0:0

Everton - Leeds 3:0

Branky: 10. Coleman, 23. M. Keane (Gordon), 78. Richarlison (Allan)

Watford - Brighton 0:2

Branky: 44. Maupay (Lamptey), 83. Webster

Chelsea - Arsenal - odloženo

Norwich - Manchester City 0:4

Branky: 31. Sterling (Walker), 48. Foden, 70. Sterling (Rúben Dias), 90. Sterling

Manchester United vypadal z FA Cupu, když nestačil na druholigové Middlesbrough.