Skvělý Lehečka trápil světovou čtyřku, ale těsně padl. Už je v první stovce

Český tenisový talent Jiří Lehečka předvedl v semifinále turnaje proti Stefanosu Tsitsipasovi fantastický výkon. Na postup to ale těsně nestačilo, i když velký favorit utkání musel zápas otáčet z 0:1 na sety. Postup mezi čtyři nejlepší mu ale zajistil, že se poprvé v kariéře posune do první stovky světového žebříčku, konkrétně na 95. místo, do teď mu patřila nejlépe 137. pozice.

Dvacetiletý tenista Jiří Lehečka zažívá bezpochyby životní turnaj. Z kvalifikace se dostal až do semifinále, kde vyzval světovou čtyřku Stefanose Tsitsipase a vůbec nebylo znát, že jemu samotnému patří umístění až ve druhé stovce žebříčku.

Český mladík totiž nastoupil na protihráče zcela bez respektu, když mu už ve třetí hře vzal podání a šel do vedení 2:1. Sám přitom předváděl na vlastním podání dominantní výkon, jelikož se Tsitsipas až do konce první sady nedostal k žádnému brejkbolu, naopak sám musel další dva odvracet. Český tenista tak úvodní sadu vyhrál 6:4.

​Velmi vyrovnaný byl i průběh druhého setu. Tsitsipasovi se sice podařilo ve druhé hře dostat k premiérovému brejkbolu, ten ale Lehečka odvrátil a srovnal na 1:1. Následně si oba hráči bez problémů drželi podání až do stavu 5:4 pro řeckého hráče. Za stavu 30:30 ale Lehečka udělal dvě nevynucené chyby, když poslal míč do sítě a čtvrtý hráč světa využil svůj první setbol.

Zisk druhého setu nepochybně Tsitsipase povzbudil a tuto psychickou výhodu si přenesl i do třetího setu, když se dostal do vedení 3:0. Český hráč se ale nevzdal a soupeřův nástup zastavil udrženým podání. Brejknout Tsitsipase zpátky se mu už ale nepodařilo, a tak nakonec prohrál 6:4, 4:6 a 2:6.

Dalším velkým talentem českého tenisu je šestnáctiletý Adam Menšík, který došel do finále juniorského Australian Open.