šipky

Gawlas má další cenné skalpy. De Sousu i Whitlocka porazil skvělými šipkami

Gawlas má další cenné skalpy. De Sousu i Whitlocka porazil skvělými šipkami
Zdroj: Instagram @ady_gaw

Český šipkař Adam Gawlas se na začátku letošní sezony nebojí ani těch největších jmen současnosti. Na druhém turnaji Players Championship porazil Davea Chisnalla a nyní na čtvrtém turnaji této série vyzrál i na Josého de Sousu, a to ve velkém stylu. Následně porazil i dalšího velikána.

Gawlas minulý týden vyzrál na Angličana Chisnalla, ale byla to jeho jediná výhra ze dvou turnajů. Tuto sobotu nestačil na Jima Williamse, se kterým padl 2:6, a nedělní los mu přidělil velmi těžkého soupeře - světovou sedmičku Josého de Sousu.

Český šipkař od začátku házel skvěle, ale za stavu 2:2 ztratil podání. Vzápětí ovšem vzal Portugalci podání zavřením ve čtvrtém kole. Další tři legy vyhráli hráči na servisu a za stavu 5:4 Gawlas opět zabral a ukončil zápas zavřením 164 ve čtvrtém kole. De Sousa zahrál krásný průměr 97,07 na tři šipky, ale Gawlas byl ještě o úroveň výše s průměrem 107,23.

V druhém kole na Gawlase čekal 24. muž světového žebříčku Simon Whitlock. Český šipkař se ale dvojnásobného finalisty mistrovství světa nezalekl a brzy se dostal do vedení 3:1. Čaroděj sice dokázal srovnat, ale Gawlas získal zbylé tři legy a opět skončil zápas s průměrem nad sto, konkrétně 100,12. Po výhře 6:3 na něj v dalším kole čekal Niels Zonneveld.

Související obsah

Gawlas proti Nizozemci předvedl bezchybný výkon. První leg vyhrál dvanáctou šipkou a následných pět legů shodně patnáctou šipkou a soupeře deklasoval 6:0. Zonneveld přitom dosáhl na bodový průměr 102,92.

V osmifinále měl Gawlas blízko k dalšímu cennému skalpu. Proti Dimitrimu van den Berghovi, devátému hráči světa, vedl 5:4 a podával, jenže poslední krok nedokázal udělat, a nakonec podlehl 5:6. Rodák z Třince ovšem může být hrdý na tři parádní výkony i těsnou prohru s hráčem nejlepší světové desítky a do dalších turnajů půjde ještě sebevědomější.

Gawlasův belgický přemožitel poté došel až do finále, ale v něm ho suverénně porazil Joe Cullen 8:1.

Výsledky Adama Gawlase na turnaji Players Championship 4:

Adam Gawlas - José de Sousa 6:4 (107,23-97,07)

Adam Gawlas - Simon Whitlock 6:3 (100,12-87,73)

Adam Gawlas - Niels Zonneveld 6:0 (103,66-102,92)

Dimitri van den Bergh - Adam Gawlas 6:5 (93,43-90,31)

V prvním major turnaji letošní sezony triumfoval překvapivě Joe Cullen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události