Los Angeles slaví Super Bowl. Rams rozhodli minutu a půl před koncem

Super Bowl LVI ovládl tým Los Angeles Rams | Zdroj: Profimedia

Vítězi letošního Super Bowlu jsou fotbalisté Los Angeles Rams. Ve vyvrcholení dlouhé sezony NFL porazili na domácím SoFi Stadium Cincinnati Bengals 23:20, když zápas dokázali otočit minutu a půl před koncem, kdy touchdown zaznamenal Cooper Kupp a odšpuntoval obrovskou euforii.

Poprvé se skóre pohnulo šest a půl minut před koncem úvodní čtvrtiny. Odell Beckham Jr. se rozběhl do pravého kraje end zóny, kam mu naservíroval přesný pas Stafford. Matt Gay vzápětí proměnil extra point a bylo to 7:0 pro Los Angeles. Jeden z nejlepších kousků večera a přišel na konci první části, kdy Chase předvedl krásný catch jednou rukou Ja'Mara Chase.

Cincinnati dokázalo snížit, když Evan McPherson proměnil field goal. Ve druhé čtvrtině Ramd opět odskočili. Cooper Kupp opět převzal přihrávku od Stafforda a doběhl pro druhý touchdown. Bengals se ovšem nevzdali a také si dokráčeli pro první touchdown. Úplně volný v end zóně byl Tee Higgins, jehož našel nečekanou přihrávkou Je Mixon.

​Úvod do druhého poločasu vyšel lépe Bengals, kteří skórovali hned z první akce. Burrow hodil přesný míč Tee Higginsovi, který zachytil dlouhou přihrávku a poslal Cincinnati zpět do vedení. Ačkoliv rozhodčí v tomto okamžiku předvedli velkou chybu, jelikož Higgins se zbavil obránce pouze pomocí faulu. Bengals navíc odskočili na 20:13 po úspěšném field goalu McPhersona, který proměnil i svůj 14. kop v letošním play-off.

Naděje Los Angeles se zvýšila šest minut před koncem třetí části, kdy Matt Gay ustál tíhu okamžiku a 41yardový field goal proměnil. Rázem byl rozdíl pouze čtyř bodů. Dramatické utkání tak vyvrcholilo těsně před koncem. Stafford našel v pravém kraji end zóny Coopera Kuppa, který míč chytil a Rams se dostali opět do vedení.

​Důležitý moment přišel 43 sekund před koncem, kdy se Aaron Donald dostal k Burrowovi, jemuž znemožnil přesnou přihrávkou a v tu chvíli bylo jasné, že Los Angeles Rams zvítězí v Super Bowlu LVI. Nejužitečnějším hráčem zápasu pak byl zvolen Cooper Kupp, který zachytil osm přihrávek pro 92 yardů a zaznamenal dva touchdowny.