Fotbal

UEFA odmění věrné fanoušky. Finalisté evropských pohárů obdrží lístky zdarma

UEFA odmění věrné fanoušky. Finalisté evropských pohárů obdrží lístky zdarma
Zdroj: Profimedia

Zástupci UEFA se rozhodli udělat velmi smířlivý krok. Fotbalovým fanouškům týmů, které budou letos hrát finále všech evropských soutěží, věnují třicet tisíc volných vstupenek. Ty by měly posloužit jako dárek a odměna za podporu evropského fotbalu během krize zapříčiněné epidemií covidu-19. U vybraných lístků navíc dojde ke zmrazení cen, aby si je mohlo dovolit větší množství příznivců.

Fanoušci fotbalových mužstev, jež si vybojují účast ve finále Ligy mistrů, Evropské ligy nebo Evropské konferenční ligy a Champions League žen, se mají na co těšit. Prezident UEFA Aleksander Čeferin totiž oznámil, že Unie evropských fotbalových asociací uvolní pro příznivce všech finalistů třicet tisíc vstupenek.

Ty by měly posloužit jako odměna věrným příznivcům, kteří podporovali své týmy během epidemie covidu-19. Každý klub je může rozdělit podle svého uvážení. Měl by ale nejvíc myslet především na permanentkáře či fanoušky, co se účastnili většiny venkovních utkání. Tyto vstupenky zároveň nesmí být věnovány sponzorům, partnerům nebo funkcionářům klubu.

Finalisté Champions League obdrží dohromady deset tisíc lístků a nejlepší dvě mužstva Evropské ligy osm tisíc vstupenek. Týmy, jež si zahrají finále Evropské konferenční ligy a Ligy mistrů žen získají po šesti tisících lístků.

"Fotbaloví fanoušci jsou životadárnou krví hry a my jsme si mysleli, že by to byl pěkný způsob, jak ocenit potíže, které zažili v posledních dvou letech. Přesto i tak zvládli podporovat své týmy, i když nebyli na stadionu," prohlásil Čeferin, jenž zastává funkci prezidenta UEFA od roku 2016, na stránkách uefa.com.

Související obsah

​Ten také prozradil, že se zmrazí ceny vstupenek třetí a čtvrté kategorie pro další tři finále Ligy mistrů v letech 2022, 2023 a 2024, a to v souladu s cenami, které jsou platné od roku 2020. "Fanoušci hrají nedílnou roli ve vývoji fotbalu a my musíme zajistit, aby se věrní příznivci, kteří za týmy cestují, mohli zúčastnit historických okamžiků svých oblíbených mužstev za dostupné ceny," doplnil.

Rozhodnutí odůvodnil také tím, že si UEFA uvědomuje současnou situaci a stoupající inflaci a chce, aby si přítomnost na stadionu mohlo dovolit větší množství fanoušků. Organizace také uvedla, že ponese veškeré s tím spojené finanční náklady.

O pokračování v Lize mistrů bude v jarní fázi usilovat také Liverpool, který nedávno postoupil v FA Cupu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události