Hokej

Fenomén Slafkovský. Útočí na MVP, sedmi góly překonal Selänneho

Fenomén Slafkovský. Útočí na MVP, sedmi góly překonal Selänneho
Juraj Slafkovský s olympijskou medailí | Zdroj: Profimedia.cz

Slovenský hokej bude ještě dlouho slavit zisk bronzových medailí. K historickému úspěchu dovedl Slováky brankář Patrik Rybár a 17letý supertalent Juraj Slafkovský, který dal sedm branek na turnaji. To se na ZOH nepovedlo hned několika legendám.

Juraj Slafkovský je od slavného Nagana prvním hráčem na olympijských hrách, který dal sedm branek. V Naganu se hned devětkrát radoval ruský útočník Pavel Bure. Slafkovskému se povedlo překonat sedmým gólem i Fina Selänneho, který v Turíně skóroval šestkrát. 

Sedmnáctiletý mladík přidal další dva góly v boji o bronz a má gól na utkání. Byl tak hlavním strůjcem slovenského úspěchu. "Jsem hrdý na každého kluka, který byl na ledě a dal do toho všechno," pronesl šťastný Slafkovský po zisku bronzu pro RTVS.

Bývalý mládežník východočeského Mountfieldu otevřel skóre duelu lehce šťastným gólem. "První gól byl trošku z bufetu," vtipkoval rodák z Košic. "Jsem ale neskutečně šťastný, že se to povedlo," dodal stále 17letý Slafkovský, který bude jedním z nejžádanějších hráčů následujícího draftu. 

Související obsah

"Pomalu to zpracovávám, jsem nejvíce hrdý na úspěch celého týmu a na to, co se nám podařilo," pokračoval po utkání rozzářený Slafkovský. "Pomáhali jsme brankářovi, nedostali jsme gól, hráli jako tým a semkli se," zakončil hráč finského TPS.

Juraj Slafkovský se nejspíše stane nejlepším střelcem turnaje, překonat by jej mohl jen Sakari Manninen, který by ovšem ve finále musel vstřelit hattrick. Sedm gólů na šampionátu je navíc velkou raritou, protože Slafkovský tolik branek dal dohromady v celé sezóně.

Za juniorku TPS dal v 11 zápasech šest branek, v áčku v Liize se Slafkovský prosadil jednou. Neskóroval ve dvou zápasech juniorského šampionátu ani v kvalifikaci, přes kterou se Slovensko muselo probojovat na závěrečný turnaj. Hodně se mluví také o tom, zda bude Slafkovský uveden do All-Star týmu hokejového turnaje v Pekingu. 

Slafkovský jde letos na draft nováčků v NHL a bude patřit mezi nejzajímavější a nejžhavější mladíky, kteří budou vůbec k dispozici.

Češi skončili v Pekingu již v osmifinále. Takto turnaj hodnotil hlavní trenér Filip Pešán:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události