ZOH Peking 2022

Slováci to zvládli, hokejisté z Pekingu vezou bronzové medaile

Slovenská radost s bronzem na krku | Zdroj: Profimedia.cz

Slovenský hokej slaví obrovský úspěch na olympijských hrách v Pekingu. Poprvé v historii se našemu sousedovi povedlo samostatně vybojovat medaili na hokejovém turnaji pod pěti kruhy, tým Craiga Ramsayho porazil Švédsko a má bronz! Rozhodující gól vstřelil talentovaný Juraj Slafkovský.

Slovensko začalo v Pekingu mnohem aktivněji a již po sedmi minutách mohl otevřít skóre Juraj Slafkovský, kterému se ovšem z dorážky nepovedlo prostřelit Johanssona. O pár minutek později trefil brankovou konstrukci Marek Hrivík.

Velká chvíle přišla ve 24. minutě, v hlavní roli supertalent Juraj Slafkovský. Slovenský mladík střílel od levého mantinelu a díky teči švédské obrany se puk dostal pod víko branky Larse Johanssona, a Slovensko tak šlo do vedení 1:0.

Vyrovnat mohl o čtyři minuty později Friberg, ale z dorážky skvělého Rybára nedokázal prostřelit. Tým Craiga Ramsayho měl pak dvě přesilové hry v řadě a tu druhou zvládl využít Samuel Takáč střelou z úhlu. Slovensko tak po dvou třetinách vedlo již 2:0!

Ve Švédech se kupila frustrace a Brodin zbytečně krosčekoval Marinčina do obličeje. Mezitím severskému celku utíkal čas a stále prohrával o dva góly. Šanci měl například Everberg, který se nacpal do brankoviště, ale Rybár pokračoval ve fantastickém výkonu.

Definitivní tečku mohl dát Libor Hudáček, ale zblízka střílel jen nad branku Larse Johanssona. O pár chvilek později jel sám na branku Cehlárik, ale ani jeho zakončení se do branky nedostalo, nyní brankář Tre Kronor parádně zasáhl ramenem.

Slovensko parádně bránilo a samo se dostávalo do šancí, Roman s Pospíšilem měli další tutovky, ale Johansson ve třetí třetině předváděl úchvatné zákroky. Švédové pak odvolali brankáře a Juraj Slafkovský sedmým gólem na turnaji potvrdil slovenský bronz na olympijských hrách. Do prázdné branky se pak trefil i Regenda.

Utkání o bronz:

Švédsko–Slovensko 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 24. Slafkovský (Čerešňák), 33. Takáč (Regenda, Roman), 59. Slafkovský (Cehlárik), 59. Regenda