Hoffenheim s Kadeřábkem v sestavě přetlačil Wolfsburg, Stuttgart ztratil výhru

Souboj 23. kola Bundesligy mezi Augsburgem a Freiburgem. | Zdroj: Profimedia.cz

Ve fotbalové Bundeslize se málem zrodilo překvapení. Předposlední Stuttgart až do 4. minuty nastavení vedl nad tabulkově lépe postavenou Bochumí, ta ale srovnala v samotném závěru díky proměněné penaltě. Kadeřábkův Hoffenheim se naopak radoval z výhry. Tříbodový zisk oslavili také hráči Freiburgu a Bielefeldu. Večer se hraje ještě duel Kolína s Frankfurtem.

Freiburg byl v duelu s Augsburgem jasným favoritem. Zatímco hosté bojují o pohárovou Evropu, domácí o udržení v Bundeslize. Že jde oběma celkům o hodně, bylo vidět už od úvodních minut. Už po čtyřech minutách hry otevřel skóre Nils Petersen, který si naskočil na centru z pravé strany a parádní hlavičkou rozvlnil síť domácí branky.

Augsburg to ale nevzdal a už v 16. minutě bylo vyrovnáno. Domácí vyrazili dopředu v přečíslení, míče se ještě před pokutovým územím zmocnil Michael Gregoritsch a přízemní ranou k tyči dorovnal stav. O deset minut později ale opět skórovali hráči Freiburgu. Po dobře sehrané ofenzivní akci uklidil zblízka míč za brankovou čáru Schlotterbeck. Víc gólů už v zápase nepadlo, papírové předpoklady se naplnily a Freiburg vyhrál 2:1.

V utkání mezi Bielefeldem a Unionem Berlín padl jediný gól. O ten se postaral v 53. minutě domácí Masaya Okugawa, jenž dostal přihrávku do vápna a ranou z úhlu propálil Lutheho. Víc se toho v utkání nestalo a domácí se mohli radovat z hubeného vítězství.

Dlouho to vypadalo, že jediný gól rozhodne i zápas mezi Stuttgartem a Bochumí. Předposlední Stuttgart si skoro vyšlápl na soupeře, který je v tabulce na 11. příčce. Vedoucí zásah zaznamenal v 57. minutě Bella-Kotchap, jenž si po rohu domácích nechtěně srazil balon do vlastní sítě. Ve 4. minutě nastavení ale Bochum dostala možnost kopat penaltu, kterou s přehledem proměnil Eduard Löwen. Bochum tak nakonec remizovala ve Stuttgartu 1:1.

Čtvrtý Hoffenheim, za který naskočil od 46. minuty i Čech Pavel Kadeřábek, změřil síly s Wolfsburgem a v utkání, v němž byl favoritem, musel dotahovat skóre. Po více než půlhodině hry poslal domácí do vedení Wind. Ten vyslal na hostující svatyni krásnou technickou střelu a Baumann kapituloval. Hoffenheim výsledek otočil až v závěru druhého poločasu.

V 74. minutě nejprve dorovnal stav Jacob Bruun Larsen, v 78. minutě potom přiklonil skóre na stranu hostů Kramarič. Večer je na programu ještě utkání Kolína s Freiburgem.

Výsledky 23. kola Bundesligy:

FC Augsburg – SC Freiburg 1:2 (1:2)
Branky: 16. Gregoritsch – 4. Petersen, 26. N. Schlotterbeck

DSC Arminia Bielefeld – 1. FC Union Berlín 1:0 (0:0)
Branky: 53. Okugawa

VfB Stuttgart – VfL Bochum 1:1 (0:0)
Branky: 57. Bella-Kotchap (vla.) – 90+4. Löwen (pen.)

VfL Wolfsburg – TSG 1899 Hoffenheim 1:2 (1:0)
Branky: 36. Wind – 74. Bruun Larsen, 78. Kramarič

1. FC Kolín nad Rýnem – Eintracht Frankfurt 1:0
Branky:
84. Modeste

V německé Bundeslize nadále řádí Patrik Schick. V pátečním zápase dal gól, pak se ale zranil: