Součkův West Ham opět ztratil, Tottenham zaskočil Citizens

Tomáš Souček v souboji s Emilem Krafthem Zdroj: Profimedia.cz

West Ham v základní sestavě s Tomášem Součkem vyzval na domácím hřišti zvedající se Newcastle. Duel skončil remízou 1:1. Pro zranění chyběl krajní obránce Vladimír Coufal. Vyhrál i Arsenal, Chelsea a Liverpool. Manchesteru City se tenčí náskok na čele Premier League, po domácí prohře 2:3 vede před Liverpoolem jen o šest bodů.

West Ham byl na domácím hřišti na startu pod tlakem a Joelinton měl první šanci u levé tyčky, ale Fabianski si volný prostor pohlídal. Na druhé straně mohl dát již 13. gól v sezóně fantastický Jarrod Bowen, ale na Martina Dúbravku si nepřišel.

Po půlhodině přišla první branka. Creswell zahrál standardní situaci a Craig Dawson parádní hlavičkou poslal The Hammers do jednobrankového vedení. Hosté ovšem zvládli v první nastavené minutě vyrovnat, Joe Willock se zorientoval ve vápně a srovnal.

Druhý poločas byl vyrovnaný a moc dalších šancí nepřinesl. West Ham tak ztratil dva body a nejspíše se bude tabulkou propadat mimo pohárová umístění, naopak Newcastle se dalším bodem přiblížil k udržení v Premier League.

Arsenal se dlouho s nováčkem z Brentfordu trápil, ale ve druhém poločase nasázel dvě branky. A nic nezměnila ani trefa Nörgaarda v nastaveném čase. Hodně se nadřela také Chelsea na hřišti Crystal Palace, v 89. minutě rozhodl Ziyech. Lampardův Everton opět prohrál.

Liverpool přivítal na domácím hřišti Norwich, proti kterému to nebylo vůbec jednoduché. Outsider se dokonce dostal do vedení, ale Mané se Salahem zápas nakonec otočili. V závěru přidal první gól v Premier League Díaz.

Šlágr kola mezi Citizens a Spurs zdaleka nezklamal. Hosté se dostali do vedení gólem Kulusevskiho již ve čtvrté minutě, ale do poločasu vyrovnal záložník Gündogan. Tottenham měl ovšem velikou chuť a nadále trápil vedoucí celek Premier League.

Kane navrátil vedení svému celku a poté dal i svůj druhý gól, ten byl ale odvolán pro ofsajd. Ve druhé nastavené minutě Citizens rozesmutnili fanoušky Spurs gólem na 2:2 z penalty. Harry Kane měl ale poslední slovo a v úplném závěru vystřelil tři body pro Kohouty.