Šipkařská legenda se bude ženit. Přítelkyni požádala o ruku v Paříži

Šipkař Raymond van Barneveld Zdroj: profimedia.cz

S krásnou zprávou se vytasil nizozemský šipkař Raymond van Barneveld. Ten se na svých sociálních sítích pochlubil tím, že se bude ženit se svou přítelkyní Julií.

Barney požádal o ruku svou přítelkyni na jednom z nejromantičtějších měst na světě. "Zeptal jsem se Julie, jestli si mě vezme, tento víkend v Paříži. A ona řekla ano. Miluji tě," napsal Barneveld.

Hráč, který je aktuálně na 55. místě žebříčku, loni přes Q-School vybojoval opět profesionální kartu a letos se účastnil i mistrovství světa. Tam se dostal do druhého kola, ve kterém padl s Angličanem Robem Crossem.

​Později vyšlo najevo, že měl 55letý šipkař pozitivní test na koronavirus. Po mistrovství startoval na čtyřech turnajích Players Championship, kde se třikrát dostal do druhého kola, jednou do třetího.

V kariéře už toho ale dokázal daleko víc. Čtyřikrát slavil titul mistra světa kategorie BDO, jednou pak PDC. Dvakrát také opanoval UK Open, jednou Grand Slam of Darts a čtyřikrát World Cup of Darts.

Van Barneveld letos nehraje šipkařskou Premier League, kterou vyhrál v roce 2014. Poslední kolo slavné soutěže vyhrála světová jednička Gerwyn Price. Ten dokonce dvakrát zavřel na devět šipek: