Premiéra jako hrom! Kanonýr Vlahovič se zapsal do historie Ligy mistrů

Útočník Juventusu Dušan Vlahovič na sebe upozornil hned ve svém prvním zápase fotbalové Ligy mistrů. Proti Villarrealu skóroval už po 32 vteřinách hry, což nikdo takto rychle při své premiéře nedokázal. Na výhru to ale nakonec nestačilo, protože ve druhém poločase vyrovnal Parejo. Londýnské Chelsea se podařilo splnit roli favorita, když na svém hřišti porazila Lille 2:0.

Juventus měl do utkání doslova raketový start. Už v první minutě Danilo povedeným pasem našel Vlahoviče, který si míč zpracoval hrudí a z první poslal balón přesně ke vzdálenější tyči. Pro srbského kanonýra to byla premiéra v Lize mistrů jako hrom, když skóroval už ve 32. vteřině, což žádný hráč při své premiéře v Champions League takhle rychle nedokázal.

Velkou šanci srovnat měli domácí ve 13. minutě. Po chybě Danila přihrál Pedraza do velké šance Lo Celsovi, jehož rána orazítkovala spojnici břevna a tyče. Do další příležitosti se Žlutá ponorka dostala už o čtyři minuty později. Danjuma obdržel přihrávku z pravé strany a šikovně patičkou málem zaskočil Szczesnyho. Polský brankář si s touto situací nakonec poradil, a tak se skóre do konce prvního poločasu neměnilo.

Stejně jako v prvním poločase se Stará dáma dostala do velké šance i na začátku druhé půle, ale tentokrát Morata zamířil těsně vedle levé tyče. Do nadějné pozice se po necelé hodině hry dostal domácí Moreno po přihrávce Lo Celsa, ale tísněný obráncem nezakončil dostatečně důrazně.

​Ve druhé půli byl Villarreal lepším týmem. Italský tým hrál až příliš pasivně, a tak přišel v 66. minutě zasloužený trest. Étienne Capoue našel ve vápně úplně volného Daniho Pareja, který z voleje srovnal skóre na 1:1. Strhnout vedení zpátky na stranu Juventusu mohl v 85. minutě Vlahovič, ale jeho tvrdou ránu z hranice vápna tentokrát Rulli vychytal.

Další ohrožení branky už nepřišlo, a tak je výsledkem spravedlivá remíza, při které je před odvetou boj o postup naprosto vyrovnaný.

Chelsea nakročila do čtvrtfinále

Londýnská Chelsea platí v dvojutkání proti Lille za jasného favorita, což dokazovala už od úvodních minut. Do velkých šancí se ve čtvrté a sedmé minutě dostal Havertz, ale neuspěl. Napotřetí se už německý záložník nemýlil, když si naskočil na rohový kop Hakima Ziyech a hlavou překonal Jardima.

Fotbalisté Lille mohli poměrně rychle odpovědět ve 12. minutě, když po rohovém kopu vznikl v pokutovém území Chelsea zmatek a do zakončení se dostal Andre, ale Silva jeho pokus zblokoval.

​Zdvojnásobit vedení se anglickému klubu podařilo v 63. minutě. Kanté podnikl rychlý protiútok, načasoval přesnou přihrávku na Christiana Pulisica, který se trefil přesně k tyči. V závěru utkání si Chelsea vedení zkušeně pohlídala a zaslouženě vyhrála 2:0.