Fotbal

Pražská S jdou do boje: Sparta bez klíčového beka, Slavia před fanoušky

Pražská S jdou do boje: Sparta bez klíčového beka, Slavia před fanoušky
Derby Sparta - Slavia | Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Fotbalová pražská S čeká odveta prvního kola play-off Evropské konferenční ligy a lépe je na tom vršovická Slavia, která si z půdy silného Fenerbahce přivezla jednogólový náskok. Naopak Sparta bude tuto ztrátu dohánět v srbském Bělehradě. Zápasy se hrají od 18:45 a 21:00.

Sparta v prvním utkání nedokázala porazit bělehradský Partizan a po brance Queensyho Meniga padla před tisícovkou svých fanoušků těsně 0:1. Otazník visel nad startem Ladislava Krejčího mladšího, Pavel Vrba jeho zdravotní stav okomentoval jako dobrý. 

Naopak Letenským bude chybět nejzkušenější obránce Ondřej Čelůstka, který do Srbska neodcestoval. "Budeme to řešit trojicí hráčů na dvou postech. To znamená Hancko, Panák, Vitík. Uvidíme, jak se rozhodneme," pronesl kouč Pavel Vrba pro klubový web Sparty. 

Související obsah

​Naopak Slavia hrála na půdě tureckého Fenerbahce, odkud si přivezla velmi cennou a možná nečekanou výhru 3:2. Za sešívané skóroval Ibrahim Traoré, Oscar Dorley a Ondřej Lingr. Tým Jindřicha Trpišovského, který se ovšem duelu pro nemoc neúčastnil, možná mrzí druhá inkasovaná branka sedm minut před koncem.

Slavii nejspíše bude chybět záložník Petr Ševčík. "V pondělí začal trénovat, takže prognóza není úplně nejlepší, nemůže se na tu nohu postavit. Spíš hrát nebude. Maséři a fyzioterapeuti dělají maximum. Máme ještě spoustu zápasů před sebou, takže to nemůžeme táhnout přes závit. Nedovedu si představit, že by ve čtvrtek nastoupil," pronesl asistent trenéra Jaroslav Köstl pro web Slavie. 

S čím naopak Slavia počítat může, je padesátiprocentní kapacita stadionu. Po uvolnění vládních opatření tak může Eden navštívit více než 10 000 fanoušků, což pražskému klubu pomůže v boji o postup do další fáze Evropské konferenční ligy. 

Související obsah

​24. únor se nese ve znamení rozpoutání války na půdě suverénní Ukrajiny a obě pražská mužstva vyjadřují podporu celému státu, ale i hráčům, kteří z Ukrajiny pochází. "Z Bělehradu sledujeme vývoj situace na Ukrajině a uvědomujeme si, jak těžkými chvílemi si tamní obyvatelé procházejí. Myslíme na ně," napsala Sparta na svém twitteru. 

Slavia se zase postavila za své hráče Tarase Kačarabu a Maksyma Talovierova. "Jsou věci, které jdou daleko za hranice fotbalového světa. Taras Kačaraba a Maksym Talovjerov se svými rodinami mají od Slavie maximální podporu. Klub nabídl hráčům pomoc v případě jakékoliv potřeby. Zároveň vyjadřujeme podporu a mnoho sil a vůle všem Ukrajincům," napsala Slavia taktéž na twitter.

FK Partizan Bělehrad – AC Sparta Praha  18:45
SK Slavia Praha – Fenerbahce Istanbul  21:00

Sparta bude doufat v přispění zimní posily, kterou je Tomáš Čvančara:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události