Fotbal

Nejhorší den v životě, mé myšlenky jsou s Ukrajinou, řekl Kačaraba po postupu

Nejhorší den v životě, mé myšlenky jsou s Ukrajinou, řekl Kačaraba po postupu
Slávistický obránce Taras Kačaraba | Zdroj: Profimedia

Fotbalistům Slavie se sice podařilo postoupit do osmifinále Evropské konferenční ligy, ale rozhodně neměli důvod k bujarým oslavám. Celý svět totiž zasáhl vojenský útok Ruska na Ukrajinu, kterým v pražském týmu trpí především Ukrajinci Taras Kačaraba a Maksym Talovjerov, kteří se bojí o své rodiny. Prvně jmenovaný v rozhovoru pro klubový web řekl, že je vděčný, jakou podporu od klubu a fanoušků dostává. Do utkání nastoupil s kapitánskou páskou.

Ve čtvrtečních ranních hodinách zahájila ruská armáda ozbrojený útok na Ukrajinu. Tím se celý svět obrátil vzhůru nohama a není důležitějšího tématu. To stejné pochopitelně platí i pro sportovní prostředí. "Celý den jsem četl zprávy, koncentroval jsem se na zápas, ale všechny moje myšlenky byly s Ukrajinou a s rodinou. Šel jsem na hřiště a snažil jsem se odvést svoji práci. Teď pojedu domů a budu dál kontaktovat rodinu a lidi, kteří jsou teď na Ukrajině," řekl slávistický obránce Taras Kačaraba v emotivním rozhovoru pro klubový web

Slavii se sice podařilo v utkání nad tureckým Fenerbahce zvítězit 3:2, čímž si zajistila postup do osmifinále Evropské konferenční ligy, ale tím šlo jen velmi těžko potlačit smutek, který Kačaraba prožívá. "Byl a je to nejhorší den v mém životě. Pro moji rodinu, pro Ukrajinu, pro všechny lidi, kteří tam žijí. Jsem hrdý, že jsem Ukrajinec. Chci poděkovat Slavii, vedení klubu a fanouškům za velkou podporu. I po zápase všichni křičeli: ‘Ukrajina, Ukrajina‘. Vážím si toho, těžko něco dalšího říct," ocenil slávistický obránce své příznivce, kteří před utkáním zpívali písničku Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka.

Související obsah

​Ukrajinský fotbalista se tak snažil svým fanouškům odvděčit výkonem na hřišti. "Hodně kluků na Ukrajině brání moji vlast. Já jsem fotbalista ve Slavii. Na hřišti jsem se snažil ukázat, že jsem Ukrajinec, a chtěl jsem do toho dát co nejvíc, abych alespoň nějak potěšil své fanoušky a fanoušky Slavie. Pro mě i pro nás pro všechny je to nejhorší doba, která mohla být," uzavřel 27letý fotbalista. 

Ulicemi Kyjeva zní střelba, lidé ujíždějí v autech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události