Hokej

Legendární Gretzky vyzývá IIHF: Vyřaďte Rusko z juniorského šampionátu

Legendární Gretzky vyzývá IIHF: Vyřaďte Rusko z juniorského šampionátu
Obrovská hokejová legenda Wayne Gretzky | Zdroj: Profimedia.cz

Legendární hokejista Wayne Gretzky se vyjádřil k současné situaci na Ukrajině a také on požaduje sankce pro Rusko. Myslí si, že by mělo být Rusko vyloučeno z přesunutého juniorského šampionátu, který se hraje v kanadském Edmontonu letos v srpnu.

"Myslím si, že by mezinárodní hokej měl říci: ‘Nenecháme je hrát na juniorském turnaji.‘ Myslím, že jako Kanaďané musíme zaujmout tento postoj, protože zápasy se budou hrát v Edmontonu," řekl hráč s největším počtem vstřelených branek a nasbíraných bodů v NHL na stanici TNT, kde působí jako expert. 

Vedení mezinárodního hokeje (IIHF) se má sejít v pátek a v plánu je řešení právě situace ohledně Ruska i Běloruska. Zanedlouho se hraje šampionát hráčů do 18 let, pokračuje se mužským turnajem v květnu a v srpnu se koná přesunuté juniorské mistrovství světa. Gretzky si přeje, aby se tam Rusko nepředstavilo. 

Související obsah

"Zaujměte tento postoj, protože se zápasy budou hrát v Edmontonu," vyzval Gretzky IIHF a mluvil o městu, kde zažil nejlepší roky své hokejové kariéry. S Ruskem odmítlo hrát také Švédsko, Polsko a Česká republika v baráži o fotbalové mistrovství světa, které se hraje letos v Kataru. Proti Rusku se vymezil například také Dominik Hašek.

Wayne Gretzky si kdysi zahrál ve videohře proti Rusovi Ovečkinovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události