MMA

Procházkův boj o titul odložen: Zásah do přípravy i více času na trénink

Jiří Procházka před druhým zápasem v UFC
Jiří Procházka před druhým zápasem v UFC | Zdroj: Profimedia

Na to, zda se Jiří Procházka stane příštím UFC šampionem polotěžké váhy, si musíme počkat o něco déle. Jeho střetnutí se šampionem polotěžké váhy Gloverem Teixeirou se o měsíc odložilo z galavečeru UFC 274 na UFC 275. Co za změnou stojí a jak to vidí Procházkův trenér a manažer Martin Karaivanov?

"Přišla od UFC věc, že pro nás má špatnou zprávu, že náš zápas bude asi přesunut na 11.června. My jsme na to kývli," potvrdil změnu Karaivanov. Dále prozradil, že organizace v nadcházejících dnech oznámí místo konání. Je dokonce možné, že se přesunutý boj o titul polotěžké váhy neuskuteční na území USA. "Ano," reagoval na dotaz Karaivanov.

Podle zdrojů redakce TN.cz stojí za přesunutím zápasu Teixeira vs. Procházka na galavečer UFC 275 zvýšení prodejní síly PPV (Pay-per-view – pozn. red.). Původní turnaj UFC 274 překypuje hvězdami a zakončí ho bitva o titul lehké váhy mezi Charlesem Oliveirou a Justinem Gaethjem. Je tedy možné, že se UFC rozhodlo jeden z titulových bojů přesunout na příští turnaj a nabídnout dvě vyrovnané akce místo jedné megaakce.

Trenéři Jaroslav Hovězák (vlevo), Martin Karaivanov (vpravo) a Jiří Procházka
Trenéři Jaroslav Hovězák (vlevo), Martin Karaivanov (vpravo) a Jiří Procházka

"Trochu nám to zasáhlo naplánovanou přípravu, ale stejně jako s Reyesem, kdy byl zápas z února přesunut na květen, si s tím dokážeme poradit. Ani to nehodnotím, jestli je to výhoda, nebo nevýhoda. Prostě se s tím dokážeme vyrovnat a nehroutíme se z toho," komentoval náhlou změnu Karaivanov.

Každá strana má dvě mince. Kvůli změně sice musí tým překopat periodizaci přípravy, na druhou stranu tým BJP získal měsíc navíc na vypilování taktiky i osvojení si nových dovedností, které Jiří Procházka získal na kempu v USA s olympijským vítězem a dvojnásobným UFC šampionem Henrym Cejudem.

Související obsah

"Tam je ten gym hodně wrestlingově založený. V podstatě jde o jednoduché věci, malé obměny v technikách a v různých přístupech. Určitě nám to rozšířilo techniky a rozhodně kemp vnímám pozitivně," zhodnotil výpravu za Atlantik trenér a manažer Jiřího Procházky.

Ostatně pozitivně na změnu pohlíží i sám Jiří Procházka. "Více času na broušení blesků," napsal samuraj z Hostěradic na sociální sítě ke změně duelu.

Procházka štábu ukázal svůj dům kousek od Brna a promluvil i o svém soukromí (točeno po prvním zápase v UFC): 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události