Fotbal

Schalke končí s ruským sponzorem, injekci může poskytnout největší rival

Schalke končí s ruským sponzorem, injekci může poskytnout největší rival
Logo fotbalového Schalke 04 Zdroj: Profimedia.cz

Druholigové Schalke se rozhodlo k radikálnímu kroku a ukončí spolupráci s ruským sponzorem Gazprom. Vedení celku z Gelsenkirchenu tak reaguje na aktuální dění ve světě, kde Rusko napadlo Ukrajinu a zabíjí nevinné lidi.

Na počátku války, která na území Ukrajiny začala ve čtvrtek ráno, rozhodlo Schalke o tom, že odstraní jméno hlavního sponzora z dresů svých hráčů. Nyní sedminásobný mistr Německa ukončil kompletní spolupráci s firmou, která dodává zemní plyn. Spojení fotbalového klubu a největší ruské akciové společnosti končí po 15 letech. Königsblauen to oznámili na klubovém webu.

Úplně první reakce přišla od deníku Bild, který ještě před vypuknutím válečného konfliktu oznámil, že bude logo ruské společnosti cenzurovat. Následně se vymezil i samotný klub. "K tomuto kroku jsme dospěli po diskusích s německou pobočkou společnosti Gazprom. Na dresech se nově objeví název Schalke 04," prozradil aktuálně pátý celek druhé Bundesligy.

Související obsah

S nečekanou pomocí by mohla přijít Borussia Dortmund, která je největším rivalem Schalke. Revierderby patří mezi nejvyhrocenější a nejlepší zápasy v evropském fotbale. Tento zápas v Německu aktuálně chybí, Schalke v roce 2021 totiž sestoupilo do druhé ligy.

"Pokud toto rozhodnutí vyjadřuje solidaritu, tak musíme diskutovat o tom, jak mohou německé kluby finančně pomoci," pronesl ředitel Dortmundu Hans-Joachim Watzke pro ZDF. "Ředitel Bernd Schröder komunikoval s Watzkem po telefonu a byla to příjemná konverzace. Nyní nebudeme prozrazovat další detaily, takže vás poprosíme o trpělivost," nechalo se slyšet německé Schalke v prohlášení. 

Právě Dortmundu se v letošní sezóně tolik nedaří:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události