Fotbal

Real, Atlético, Bayern a teď derby. Duel pražských S odřídí zkušený polský sudí

Real, Atlético, Bayern a teď derby. Duel pražských S odřídí zkušený polský sudí
Polský rozhodčí Szymon Marciniak Zdroj: Profimedia

Již o tomto víkendu se odehraje historicky 302. fotbalové derby mezi Spartou a Slavií. Tento zápas může také hodně napovědět, jaký z týmů dosáhne na konci sezony na mistrovskou trofej. V těchto utkáních je také velmi důležitá role rozhodčího, a tak se vedení soutěže rozhodlo povolat zkušeného Poláka Szymona Marciniaka, který v minulosti pískal třeba Superpohár mezi Realem Madrid a Atléticem Madrid.

Szymon Marciniak utkání odřídí společně se svými krajany, tedy asistenty Adamem Kupsikem, Michalem Obukowiczem a videorozhodčím Tomaszem Kwiatkowskim. "Jsem rád, že jsme pro tento exponovaný zápas získali renomovaného rozhodčího s mnoha zkušenostmi z vrcholné mezinárodní úrovně. Variantu s delegací zahraničního rozhodčího na zmíněný zápas jsme z naší strany avizovali již dříve," prozradil předseda Komise rozhodčích FAČR Radek Příhoda.

"Přáním všech je, aby nedělní duel proběhl bez jakýchkoliv negativních emocí, a pevně věříme, že delegace zahraničního rozhodčího s velkými mezinárodními zkušenostmi v tomto smyslu může v této věci pomoci," věří Příhoda, který má jako rozhodčí také mnoho zkušeností z takto vyhecovaných zápasů. 

Marciniak se na mezinárodní scéně pohybuje už od roku 2011 a čeští fanoušci si ho mohou pamatovat třeba z utkání České republiky proti Španělsku na mistrovství Evropy v roce 2016. O dva roky později byl také hlavním rozhodčím v madridském derby, které se odehrálo v rámci Superpoháru. 

Související obsah

​Tento polský sudí má za sebou i atraktivní zápasy v letošní sezoně, dostal na starost hned pět zápasů v Lize mistrů, kdy pískal utkání Interu s Liverpoolem, Sheriffu Tiraspol s Realem Madrid, Bayernu Mnichov proti Benfice, Lipsku proti PSG a také Liverpoolu s AC Milán. Poměrně čerstvou vzpomínku na něj mají i fotbalisté Slavie, protože v roce 2019 řídil její zápas proti Interu Milán, který pražský tým prohrál 1:3.

Slavia hraje letošní sezonu v těchto dresech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události