Hokej

Nejen Ovečkin, i další ruská hvězda má fotku s Putinem, fanoušci si všimli

Nejen Ovečkin, i další ruská hvězda má fotku s Putinem, fanoušci si všimli
Kirill Kaprizov v dresu Minnesoty Zdroj: Profimedia

Ruská hokejová superstar Alexandr Ovečkin to od fanoušků za profilovou fotku na instagramu s Vladimirem Putinem pořádně schytal. Není ale jediným ruským hokejistou, který se nechal s pravděpodobně nejnenáviděnějším člověkem dnešních dnů zvěčnit a fotku ze sociálních sítí dosud nestáhl. Je jím 24letý útočník Minnesoty Kirill Kaprizov.

Kaprizov se s Putinem vyfotil na konci února po olympijských hrách v Soči, když s reprezentací vybojoval zlatou medaili. Poté si jej a jeho spoluhráče pozval ruský prezident na návštěvu, aby jim k tomuto úspěchu pogratuloval a při té příležitosti se s ruskými reprezentanty také vyfotil. 

Tehdy dvacetiletý Kaprizov si fotku s hlavou státu umístil na instagram s popiskem "S vrchním velitelem", což v té době asi nikoho tolik nepohoršovalo. V kontextu posledních událostí, kdy Rusko právě v čele s Putinem zahájilo ve čtvrtek ozbrojený útok, během kterého už zemřelo mnoho nevinných civilistů a vyhrožuje použitím jaderných zbraní, se situace zásadním způsobem změnila. 

Související obsah

​Někteří by mohli argumentovat, že na rozdíl od Ovečkina se nejedná o profilovou fotku, kterou nemá tolik na očích a možná už zapomněl, že ji na instagramovém profilu má umístěnou. Jenže hned několik fanoušků si toho všimlo a Kaprizova na to v komentářích upozornilo. "Smaž tu fotku, Kirille," reaguje jeden z nich a další se přidávají se zvracejícími smajlíky. I po těchto výzvách, kdy ruskému hokejistovi určitě muselo přijít upozornění, svoji fotografii ze sítí nesmazal, čímž možná naznačil, že se za kroky Vladimira Putina nestydí natolik, aby tuto památku z internetu odstranil.

Kaprizov hraje NHL od loňské sezony, když přestoupil z ruského CSKA Moskva do Minnesoty. Ve svém premiérovém ročníku odehrál 55 zápasů, ve kterých nasbíral 51 gólů za 27 gólů a 24 asistencí, za což dostal Calder Memorial Trophy pro nejlepšího nováčka roku. Ještě lépe se mu daří v letošní sezoně, kdy v 50 utkáních je už na 64 bodech, čímž si vysloužil i pozvánku do All-Star Game. Úspěchy Kaprizov zaznamenal i na mezinárodní scéně, kdy kromě zmíněné zlaté olympijské medaile si pověsil na krk bronz na mistrovství světa dospělých a stříbro a bronz na světovém šampionátu juniorů. 

Kirill Kaprizov dokázal skórovat zpoza brány v pádu!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události