Mountfield si zajistil Prezidentský pohár, Kladno ještě živí šanci

Hokejista Radek Smoleňák slaví gól za hradecký Mountfield | Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Mountfieldu dokázali po páteční výhře 3:0 nad Litvínovem získat v Tipsport extralize Prezidentský pohár. Zvítězit pak dokázali i hráči Kladna, kteří tak ještě drží šanci na 13. místo v tabulce, díky kterému by nehráli baráž.

Sparta zavítala v rámci 58. kola na led karlovarské Energie, která si hlídá třináctou příčku tabulky, jež zajišťuje setrvání v extralize. Na čtrnácté Kladno měli Karlovarští tři kola před koncem sedmibodový náskok, a tak chtěli Pražany porazit, aby definitivně poslali Kladno do baráže. Navíc ještě mohli myslet na předkolo.

Na dvanáctou Kometu totiž ztrácí čtyři body. Soupeř jim však nasázel v průběhu prvních dvou třetin dvě branky a sen o triumfu se začal rozplývat. Nejprve se trefil ve 26. minutě Forman, o minutu později ho napodobil ještě Horák a sparťané položili základ k vítězství. V závěrečném dějství ještě přidal gólovou pojistku Moravčík a trefil se i Dvořáček. V dresu Západočechů pouze kosmeticky upravil skóre Rachůnek a Sparta tak nakonec zvítězila 4:1.

Kometa odjela soupeřit o body na sever Čech, kde se střetla s Libercem. A pod Ještědem se jí dařilo. Po Holíkově úvodní brance sice vyrovnal Najman, pak ale dvakrát udeřili Brněnští a šli si za triumfem. Tygři se dostali na dostřel ve 48. minutě po zásahu Filippiho, ale z výhry se nakonec raduje Liberec.

Kladenští Rytíři naopak přivítali v chomutovském azylu Mladou Boleslav a bojovali o holé přežití. Už v 6. minutě vykřesali naději, když se bekhendovou střelou mezi Růžičkovy betony prosadil Nicolas Hlava. Chvíli před koncem druhé třetiny zvýraznil náskok Antonín Melka. Melkova trefa navíc znamenal vítězství, takže Kladno ještě drží šanci, že si nezahraje baráž.

Vedoucí Hradec neponechal v duelu proti Litvínovu nic náhodě a už v první třetině odskočil Vervě na rozdíl dvou branek, o něž se postarali Kevin Klíma a Perret. Třetí gól pak vstřelil Kelly Klíma a Mountfield si tak díky výhře 3:0 zajistil Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

​Aby Olomouc uhájila desátou příčku a lepší postavení pro předkolo, hodlala porazit páté Dynamo. S protivníkem držela dvě třetiny krok. Po čtyřiceti minutách totiž na výsledkové tabuli svítilo skóre 1:1. Pak si vzal slovo Peter Lichanec a zajistil kohoutům těsný náskok. Následně sice srovnal Kolář, ale poslední slovo měla opět Olomouc. Vítězný gól zajistil Škůrek, což znamená, že Pardubice prohrály už posedmé v řadě.

Zlín se doma představil už jako jistý sestupující a z týmu už kvůli jeho předčasnému konci odešlo několik hráčů. Plzeň, jež bojuje o co nejlepší výchozí pozici pro play-off naopak měla o co hrát a už ve 4. minutě zásluhou Budíka otevřela skóre. Zkraje závěrečného dějství indiáni odskočili o další gól, když se do střelecké listiny zapsal Michal Bulíř. Berani však posbírali síly a díky dvěma úderům ve třetí třetině srovnali stav. Zlín si ale nakonec připsal čestný úspěch v samostatných nájezdech, když byl jediným úspěšným exekutorem Okál.

Vítkovicím se v domácí aréně povedl proti Motoru začátek, České Budějovice však díky dvěma trefám z konce první a startu druhé periody otočily průběžný stav. Ridera ale nesložila zbraně a znovu se dostala do vedení. Těsný náskok umazal ve slušné přestřelce Milan Gulaš. Vítkovice však nakonec slaví extra bod díky úspěšné trefě Krenželoka v prodloužení.

Výsledky 58. kola Tipsport extraligy:

PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 3:2 (0:1, 0:0, 2:1) po samostatných nájezdech
Branky a nahrávky: 46. P. Sedláček (Makarenko, R. Veselý), 47. Kubiš (M. Novotný, Hamrlík) – 4. Budík (Kodýtek, J. Dufek), 42. Bulíř (Čerešňák)

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky:
55. T. Rachůnek (Flek, T. Mikúš) – 26. R. Horák (Moravčík, T. Pavelka), 27. M. Forman (Chlapík, Z. Doležal), 43. Moravčík (Chlapík, M. Forman), 47. Dvořáček

HC Vítkovice Ridera – Motor České Budějovice 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Fridrich (Marosz, Illéš), 35. Lakatoš (Plášil, Illéš), 39. Marosz (Flick, A. Solovjov), 62. L. Krenželok (Marosz) – 20. Vráblík (Štencel, M. Beránek), 23. Valský (J. Novotný), 49. Gulaš (M. Hanzl, Valský)

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 26. Michal Kunc (David Krejčí, Řezníček), 44. Lichanec (Burian), 60. Škůrek (J. Káňa, David Krejčí) – 14. Cienciala (Poulíček, J. Mikuš), 57. J. Kolář (Říčka, Cienciala)

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Hlava (A. Kubík, Plekanec), 35. Melka (Hlava)

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. A. Najman (P. Jelínek), 48. Filippi (L. Šmíd) – 9. P. Holík (P. Mueller, Ďaloga), 26. P. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 29. P. Holík (Ďaloga)

Mountfield Hradec Králové – HC VERVA Litvínov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kevin Klíma (Jergl), 18. Perret (Kevin Klíma), 59. Kevin Klíma (Ščerbak)

Už takřka celou sezonu se prohání na českých extraligových kluzištích zkušený útočník David Krejčí: