Hokej

Fanouškům Capitals měli zabavit ukrajinské vlajky, ruské na zápasu byly

Fanouškům Capitals měli zabavit ukrajinské vlajky, ruské na zápasu byly
Víceúčelová hala Capital One Aréna, kde hrají hokejisté Washingtonu Zdroj: profimedia.cz

Hodně kontroverze vyvolalo noční utkání Washingtonu proti Carolině. Během domácího zápasu Capitals totiž pořadatelé měli zakázat fanouškům přinést ukrajinské vlajky, zatímco ty ruské v hledišti k vidění byly.

Na situaci si na sociálních sítích stěžovalo hned několik fanoušků, kteří tvrdili, že jim nebyl v duelu proti Carolině umožněn vstup s ukrajinskou vlajkou.

Naopak některé záběry z domácí haly Washingtonu Capitals ukazují, že v hledišti byli příznivci, kteří mají u sebe ruskou vlajku.

Ve světle událostí spojených s válkou na Ukrajině se pak na twitteru objevil další obrázek z údajné příručky zaměstnanců Capital One Arény, kde je v pokynech napsáno, aby organizátoři do haly nepouštěli ruské a ukrajinské vlajky či nápisy, které poukazují na současný konflikt.

Všechny tyto události spustily poměrně ostrou diskusi na sociálních sítích. V průběhu pátku tak vedení Capital One Arény, tedy haly, kde hrají domácí zápasy i hokejisté Washingtonu Capitals, přišlo s oficiálním oznámením, že vlajky na zápasech jsou povoleny, ovšem za předpokladu, že nebudou bránit výhledu nebo hernímu zážitku.

Související obsah

Samotný hokejový klub je v poslední době pod palbou kritiky, a to zejména kvůli kapitánovi Alexandru Ovečkinovi, který sice ruskou invazi odsoudil. Jeho profilové foto na instagramu, ale stále zdobí fotografie s Vladimirem Putinem. 36letý útočník Capitals byl navíc v minulosti velkým podporovatelem ruského prezidenta a pomáhal mu ve volební kampani.

K Ovečkinovi se tvrdě vyjádřil i bývalý brankář Dominik Hašek, ruská média ho pak označila za nacistu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události