Chytil rozhodl derby šestým gólem sezóny, Laine opět skóroval

Filip Chytil v nabitém útoku newyorských Rangers letos neplní roli produktivního útočníka, což potvrzovalo jeho pět letošních zásahů před derby s New Jersey. Právě proti rivalovi přes řeku Hudson ale před polovinou zápasu dal gól, který byl navíc rozhodující. Rangers hlavně i díky němu vyhráli 3:1 a nadále se drží na vysokých pozicích Východu.

Derby otevřel svým gólem Mika Zibanejad, ale vedení domácích vydrželo jen pár chvil. Za hosty srovnal Nico Hischier po samostatné akci a úspěšné střele. Chvíle Filipa Chytila přišla těsně před polovinou duelu, kdy mu puk na střelu mezi kruhy připravil Lindgren. Zlínský rodák měl hodně prostoru a svižnou střelou nakonec pokořil mladého brankáře Dawse.

Gólový účet duelu uzavřel letos produktivní střelec Chris Kreider. Hrálo se také v Columbusu, za který se do statistik nezapsal Jakub Voráček, naopak Patrik Laine pokračuje ve skvělé formě, dal již svůj 21. gól sezóny. Blue Jackets ale nakonec s Kings padli v prodloužení, z výhry se raduje také Tampa Bay či Carolina.

Přestřelky byly k vidění v Buffalu, Winnipegu a Anaheimu. Sabres po divoké třetí třetině, která nabídla šest branek, přehráli Minnesotu 5:4, dvakrát se prosadil probuzený kanonýr Jeff Skinner. Jets doma nestačili na Dallas, prodloužení rozhodl Jason Robertson, který dal hattrick. Anaheim poté mocně dotahoval proti Vegas, ale nakonec nebyl úspěšný a padl 4:5.