MMA

Legendární Chabib se dočká velké pocty. UFC jej uvede do Síně slávy

Legendární Chabib se dočká velké pocty. UFC jej uvede do Síně slávy
Chabib Nurmagomedov na tiskové konferenci Zdroj: profimedia.cz

Legendární ruský zápasník Chabib Nurmagomedov míří do Síně slávy organizace UFC, kam bude uveden v létě. Byl zvolen prvním zápasníkem, který v roce 2022 tuto poctu okusí. Nejslavnější organizace smíšených bojových umění to oznámila na poslední akci UFC 272.

Patří mezi nejlepší zápasníky v historii a je jeden z mála, který v kariéře nikdy neprohrál. Bylo pouze otázkou času, kdy bude slavný Rus Chabib Nurmagomedov uveden do Síně slávy organizace UFC. Stalo se tak teprve 17 měsíců poté, co dominantním výkonem porazil Justina Gaethjeho a následně ukončil aktivní kariéru. 

K poctě, kterou uvedení do Síně slávy určitě je, dojde na akci International Fight Week v Las Vegas. Ta startuje na konci června a trvá do druhého dne letních prázdnin. Přesné datum bude ještě uvedeno. V minulém roce se toho dočkal například legendární Jon Jones za zápas s Alexanderem Gustafssonem.

Související obsah

Nurmagomedov se v oktagonu ukázal naposledy v říjnu 2020, kdy obhájil titul v lehké váze a následně ukončil kariéru. Dodržel tak slib, který dal svému zesnulému otci. V UFC vyhrál všech 13 duelů, do kterých nastoupil, a zdolal zápasníky, jako jsou Conor McGregor, Dustin Poirier či již zmiňovaný Justin Gaethje. Skončil s fenomenálním rekordem 29–0.

Od ukončení jeho kariéry jej již několik zápasníků zvalo k zápasu a stále se mluví o jeho návratu, Chabib to ale nadále odmítá. Zatím nepřijal ani lukrativní zápasy, ve kterých by si vydělal pohádkovou výplatu. Aktuálně několikanásobný šampion trénuje mladší zápasníky nejen v UFC. Ani tam zatím jeho svěřenec nepadl. Naposledy zvítězil jeho Islam Machačev.

Podívejte se na poslední výhru Chabiba v jeho kariéře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události