Další sporty

Švancara se objevil v ringu, při exhibici knokautoval boxera Konečného

Švancara se objevil v ringu, při exhibici knokautoval boxera Konečného
Boxer Lukáš Konečný při zápase | Zdroj: profimedia.cz

Na galavečeru Tohle je box v Brně došlo k očekávanému souboji mezi exfotbalistou Petrem Švancarou a bývalým boxerem Lukášem Konečným. V exhibičním zápase, který měl charitativní podtext, dokázal Švancara dokonce svého soupeře knokautovat.

Lukáš Konečný se naposledy objevil v ringu v únoru 2021, nyní vyzval rovnou tři soupeře a s každým absolvoval jedno kolo. Postupně se tak na bývalém mistru světa vystřídala boxerka Liliana Kmentová, podnikatel Petros Karidis a právě bývalý fotbalista Petr Švancara.

44letý útočník našel bojovou inspiraci ve filmově postavě. "Hledám motivaci v Rockym, Rocky je pro mě klíčová osobnost v mé přípravě," hlásil Švancara v rozhovoru pro TN LIVE. A po vzoru Rockyho pak dokázal i Lukáše Konečného pořádně udeřit. Bývalý profesionální boxer se tak při souboji se zatvrzelým Brňákem ocitl na zemi, i když šlo o domluvený moment.

Související obsah

Zápas Lukáše Konečného na galavečeru Tohle je box se jinak nesl v exhibičním duchu a přinesl 40 tisíc korun rodině devítileté dívenky.

Kromě boxerské exhibice došlo i na soutěžní zápasy. V jednom z nich dokázal Tomáš Šálek obhájit titul profesionálního mistra České republiky v supertěžké váhové kategorii, když porazil Pavla Šoura. Další titul pak bral slovenský zápasník Jozef Jurko, který zdolal Michala Rybu, a získal tak pás v polotěžké váze.

Podívejte se na celý rozhovor s Petrem Švancarou před boxerským zápasem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události