šipky

UK Open ovládl Danny Noppert a Price už není světovou jedničkou

V neděli v Anglii vyvrcholil šipkařský turnaj UK Open. Napínavé finále ovládl Danny Noppert, který v závěru porazil Michaela Smithe 11:10 a získal první titul z velkého turnaje v kariéře. Naopak ve čtvrtfinále padl Gerwyn Price, a přišel tak o první místo v žebříčku PDC Order of Merit.

Michael Smith do finále anglického turnaje postoupil po vyřazení devatenáctiletého Keana Barryho v semifinále a po porážce 10-7 Gerwyna Price ve čtvrtfinále. Už to vypadalo, že po skalpu světové jedničky si dojde pro největší titul dosavadní kariéry, když ve finále vedl 10:9. Pak ale zaúřadoval Danny Noppert.

Smith v předposledním legu nedokázal zavřít checkout 124 a Noppert srovnal na 10:10. V poslední hře pak trefil 180 a silným závěrem si došel pro první titul z televizního turnaje a také odměnu 3,12 milionu korun.

Podívejte se na závěrečné chvíle finálového legu:

​​Noppert je aktuálně na 12. příčce šipkařského žebříčku, který má po UK Open nového krále. Gerwyn Price po vyřazení ve čtvrtfinále po čtrnácti měsících sestoupil na druhé místo a na trůnu je nyní jeho rival a aktuální mistr světa Peter Wright. Na třetím místě je James Wade, čtvrtou příčku finálovou účastí vybojoval Michael Smith. Populární Michael van Gerwen se propadl už na páté místo.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události