Fotbal

Abramovič už není ředitelem Chelsea. Premier League ho zbavila funkce

Abramovič už není ředitelem Chelsea. Premier League ho zbavila funkce
Majitel Chelsea Roman Abramovič Zdroj: Profimedia

Ruský oligarcha Roman Abramovič už není ředitelem fotbalové Chelsea. Vedení Premier League jej z této pozice vyloučilo, což je další z mnoha sankcí, které nastaly po ozbrojených útocích Ruska na Ukrajinu, během kterých umírají nevinní lidé. Toto rozhodnutí ale nijak neovlivní další účast klubu v soutěži, i nadále může normálně trénovat a hrát zápasy.

Vedení Premier League tuto informaci zveřejnilo na svém webu. "Na základě sankcí vlády Spojeného království vyloučilo představenstvo Premier League Romana Abramoviče z funkce ředitele fotbalového klubu Chelsea. Rozhodnutí představenstva se ale nedotkne klubu, který může dál trénovat a hrát zápasy tak, jak je stanoveno v podmínkách vládní licence, jejíž platnost vyprší 31. května 2022."

Sankce mají 55letému miliardáři zabránit vydělávat peníze, ale vláda udělila Chelsea speciální licenci, která umožňuje plnit rozpisy, platit zaměstnancům a účastnit se zápasů držitelům permanentních vstupenek. Londýnský tým ale nemůže prodlužovat hráčům a jiným zaměstnancům smlouvy, kupovat nové fotbalisty a prodávat vstupenky na své zápasy. Rovněž britská finanční společnost Barclays pozastavila klubový bankovní účet a firemní kreditní karty všech zaměstnanců z důvodu, že potřebuje čas na posouzení licence, kterou klub dostal. 

Související obsah

I přes to všechno může Chelsea i nadále pokračovat v ligové soutěži, ve které jí aktuálně patří třetí pozice, a v neděli se na domácím stadionu utká s Newcastlem. Ve středu se pak představí i v Lize mistrů v rámci odvetného utkání proti francouzskému Lille. Zápas můžete sledovat na Nova Sport 4 od 21 hodin.

První utkání osmifinále Ligy mistrů proti Lille Chelsea zvládla, když vyhrála 2:0.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události