Fotbal

Půjde Old Trafford k zemi? Manchester zvažuje demolici ikonického stadionu

Půjde Old Trafford k zemi? Manchester zvažuje demolici ikonického stadionu
Stadion Manchesteru United Old Trafford Zdroj: Profimedia

Málokterý stadion na světě je tak známý jako Old Trafford, svatostánek fotbalistů Manchesteru United. Mnoho fanoušků proto zasáhla zpráva, že United zvažují zbourání tohoto stadionu, aby místo něj mohli postavit nový, moderní.

Stadion Old Trafford byl postaven před 112 lety a od roku 2006 neprošel žádnou větší rekonstrukcí. Rudí ďáblové by neradi zaostávali za ostatními kluby, potřebují modernější stadion, proto se nyní zvažuje kompletní zbourání stadionu a postavení nového na stejném místě. Tato velmi kontroverzní možnost je ovšem podle deníku Daily Mail pouze jednou ze tří zvažovaných variant.

Další možností je zrekonstruovat jižní tribunu, která by mohla být nově prodloužena i nad železniční trasu, jenž vede hned za stadionem. Poslední možností je ponechat strukturu stadionu nedotčenou a provést pouze přestavbu diváckých a firemních prostorů.

Nejpravděpodobnější variantou se zatím jeví být rekonstrukce jižní tribuny, díky které by kapacita stadionu mohla být navýšena ze 74 tisíc na 80 tisíc míst.

Související obsah

​Kompletní zbourání Old Trafford se zatím nedá vyloučit, ale této variantě stojí v cestě dvě obrovské překážky. Fanoušci by demolici svého svatostánku jen těžko akceptovali a daly by se očekávat velké protesty. Navíc United by neměli kde hrát. Londýnské kluby Tottenham s Arsenalem podobnou situaci řešily tím, že hrály dočasně ve Wembley, jenže Rudí ďáblové by se do jiného města stěhovat nechtěli. A hrát na půdě rivala Manchesteru City by bylo pro fanoušky asi nepřijatelné.

​Podívejte se, jak to vypadalo na Old Trafford, když United ohlásili staronovou posilu Cristiana Ronalda:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události