Další sporty

Nets za neočkovanou hvězdu v šatně zaplatí tučnou pokutu, v aréně být mohla

Více než milion korun musí zaplatit Brooklyn Nets za vpuštění neočkovaného Kyrieho Irvinga do šatny mezi jeho spoluhráče. Irving totiž ve státě New York nesplňuje proticovidová opatření, a utkání se tak mohl zúčastnit jen jako divák.

Irving, který dlouhodobě odmítá vakcinaci proti koronaviru, se domácího utkání proti New York Knicks 13. března účastnil jako divák. Vítězství 110–107 v Barclays Center sledoval přímo na palubovce z první řady. Což je vzhledem k rozvolnění bezpečnostních pravidel, kdy diváci již nemusí být očkovaní, v pořádku.

Během hry dokonce přišel do kontaktu se svými spoluhráči. Problém nastal po utkání, kdy se objal s Kevinem Durantem, který s 53 body zapsal své sezónní maximum, a společně odešli do šatny. Tedy do míst, kde neočkovaný Irving neměl v den zápasu co dělat.

Související obsah

​​NBA v pondělním vyjádření uvedla, že tím Nets porušili nařízení města New York a ligová bezpečnostní opatření. Liga udělila Brooklynu pokutu ve výši 50 tisíc dolarů, tedy přibližně 1,1 milionu korun.

Ačkoli diváci již nemusí být očkovaní, povinná vakcinace zůstává pro zaměstnance a hráče newyorských klubů. Z tohoto důvodu Irving zmeškal úvod sezóny a nyní hraje jen utkání mimo stát New York. "Je to směšné, moc to nechápu. Vždyť řada lidí v aréně je neočkovaná," kroutil hlavou Durant nad situací kolem svého spoluhráče na tiskové konferenci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události