MMA

UFC zápasník s kamarádem zneškodnili muže, který střílel v plné restauraci

UFC zápasník s kamarádem zneškodnili muže, který střílel v plné restauraci
UFC zápasník Kevin Holland Zdroj: Profimedia

UFC zápasník Kevin Holland se znovu stal hrdinou. Pět měsíců poté, co pronásledoval a zpacifikoval zloděje aut, se ocitl v restauraci, kde vypukla střelba. Holland se svými přáteli neváhal a muže zneškodnil před příjezdem policie. Na místě nikdo nebyl zraněn.

Co se stalo? Neznámý muž ve věku okolo 24 let v pondělí okolo půl 12 večer v RA Sushi na předměstí amerického města Houston vytáhl zbraň a vypálil jeden výstřel. Podle policie se v době střelby v podniku nacházelo asi 40–50 osob.

Naštěstí mezi hosty byli i tři hrdinové trénující bojové sporty. Zatímco vyděšení návštěvníci hledali ukrýt pod stoly, dva muži vyrazili ke střelci, zneškodnili ho a třetí mu sebral zbraň. "Večeřeli jsme a zničehonic se ozval výstřel. Lidé se schovávali pod stůl. Já a můj kamarád jsme k němu vyrazili, srazili ho na zem a sebrali mu zbraň i batoh, který měl u sebe. Pak jsme zavolali policii," popsal dění Patrick Robinson, jeden z hrdinů, pro místní televizi.

Robinson jako jednoho ze svých kolegů označil slavného Kevina Hollanda. UFC zápasník před médii nevystoupil, ale na svých sociálních sítích zveřejnil společné video před restaurací, kde se střelba odehrála.  A to není zdaleka poprvé, co jméno slavného zápasníka figuruje v podobné situaci. Na podzim minulého roku zase v automobilu pronásledoval zloděje, kterého před příjezdem policie zneškodnil.

Související obsah

​Holland také informoval, že na místě nikdo nebyl zraněn. To potvrdila i přivolaná policie, která zpacifikovaného střelce vzala do vazby. Neznámý muž čelí obvinění ze střelby na veřejnosti a držení kradené zbraně.

Holland se proslavil v roce 2020, kdy absolvoval hned pět zápasů v UFC. Všechny vyhrál a byl zvolen mezi nejlepší zápasníky roku. Naposledy se v kleci představil 5. března 2022, kdy ve druhém kole ukončil Alexe Oliveiru.

Další zápas v UFC čeká českého bijce Davida Dvořáka, který se 26. března utká s Matheusem Nicolauem. Podívejte se na předzápasový rozhovor:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události