MMA

UFC zápasník roku zažil ráno jako z akčního filmu: Sám chytil zloděje aut

UFC zápasník roku zažil ráno jako z akčního filmu: Sám chytil zloděje aut
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / MMAFighting

Kevin Holland znovu plní sportovní titulky. Nikoli však kvůli nedělnímu výkonu v kleci, nýbrž pro zajímavé pondělní ráno, které je jak vystřižené z akčního filmu. UFC ranař totiž v automobilové honičce pronásledoval zloděje a následně kriminálníka sám zpacifikoval.

Holland (21-7) zrovna projížděl sousedstvím, když se před ním vyřítilo z parkoviště vozidlo a za ním běžel jeho majitel. "Hej, on mi ukradl auto," křičel na Hollanda. Ten neváhal a začal dotyčného zlodějíčka pronásledovat. 

"Týden jsem byl v karanténě, můj zápas jsem nedokončil, tak jsem se rozhodl trochu pobavit," vyprávěl ranař průběh pondělního rána v podcastu MMA Hourt. Pachatel náhodou směřoval k domu Hollandova trenéra Shuga Dorseyho, a tak mu jeho svěřenec zavolal o pomoc, aby zatarasil cestu.

"Slyšel jsem, jak se auto řítí do zatáček. Kevin mi začal jmenovat ulice, kudy jedou. Vtipkovali jsme, že je jak pravý policajt," vyprávěl svou verzi příběhu zkušený kouč pro MMA Junkie. Sám se do honičky ale zapojit nemusel.

 

Související obsah

Ujíždějící pachatel nezvládl řízení a opakovaně po cestě s vozem narazil. Dokonce trefil i strom. Holland se ho už jednou pokusil vytáhnout z auta, ale pachatel se znovu rozjel. Definitivně se zastavil až po srážce s přívěsem. "Vlastně jsem ho nezastavil já, on rozsekal svoje auto," pokračoval skromně Holland. Pachatel opustil vůz a začal utíkat, tehdy přišla Hollandova chvíle a ozbrojen termoskou plnou ranní kávy se vydal za zlodějem. 

Toho rychle dopadl a dostal na zem: "Praštil jsem ho, dostal jsem se nahoru, zakleknul jsem ho a svázal ho držením po vzoru Chabiba." Sám pak padoucha musel bránit před rozzuřeným majitelem zničeného vozu. Když se situace uklidnila, vyčkali na příjezd policie. To už byl na místě kouč Shug Dorsey a ze situace pořídil památeční fotografii.

 

Holland se proslavil v roce 2020, kdy absolvoval hned pět zápasů a všechny dokázal vyhrát. Změřit síly měl i s Machem Muradovem, ale český Uzbek krátce před bojem odstoupil kvůli nákaze covidem-19. V následujícím roce dvakrát prohrál a poslední duel mu také nevyšel podle představ. Střetnutí s Kylem Daukasuem skončilo kontumací poté, co se soupeři srazili hlavami.

Fanoušci MMA si přijdou na své 17. října. Na stanici Nova Sport 2 mohou sledovat zápas Nemkov vs. Bader o šampiona Bellatoru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události