I poslední Češka padla. Vondroušová po obrovské bitvě končí v Indian Wells

Tisícový turnaj v Indian Wells už nemá v singlech žádného českého zástupce. Tím posledním byla Markéta Vondroušová, která po bezmála třech hodinách prohrála v osmifinále s Ruskou Veronikou Kuděrmetovovou 6:7, 7:6 a 5:7. Nevyšel jí tak reparát za semifinálový zápas v Dubaji, do kterého minulý měsíc proti stejné hráčce kvůli zranění pravého přitahovače nenastoupila.

První set nabídl velmi vyrovnanou podívanou, kdy si obě hráčky dokázaly držet své servisy. Ačkoliv se Vondroušová dokázala dostat ke třem brejkbolům a její soupeřka ke dvěma, ani jedna je nedokázala využít, a tak musel o vítězce rozhodnout tiebreak. V něm se více dařilo ruské hráčce, která jej získala na svoji stranu v poměru 7:5.

Suverénní výkony na podání byly k vidění až do stavu 4:4 ve druhém setu. To se Kuděrmetovové podařilo vzít servis české hráčce čistou hrou, a měla tak jedinečnou možnost utkání ukončit. To se ale nepovedlo, když Vondroušová dokázala využít svůj šestý brejkbol v zápase a srovnala na 5:5. Druhá sada následně opět zamířila do zkrácené hry, ve které byla tentokrát úspěšnější Češka a vyhrála ji 7:5.

​Utkání tak musel rozhodnout až třetí set a nabídl velmi podobný průběh jako dva předchozí. Tentokrát nebyl až do stavu 6:5 pro Kuděrmetovovou k vidění ani jeden brejkbol, ale to se bohužel pro Vondroušovou právě tehdy změnilo. Ruské hráčce se podařilo dostat ke dvěma šancím za stavu 40:15 a hned tu první dokázala využít. Markéta Vondroušová se tak s turnajem loučí v osmifinále.

Z českých zástupců zbyla v Indian Wells pouze deblová dvojice Marie Bouzková / Lucie Hradecká.