Villarreal vypráskal Juventus a postupuje. Dál jde i obhájce Chelsea

Velké překvapení se zrodilo v osmifinále Ligy mistrů mezi Juventusem a Villarrealem. Hostující celek překvapivě zvítězil 3:0 a postupuje mezi nejlepší osmičku soutěže. Ve druhém zápas vyhrála Chelsea na hřišti Lille 2:1 a stále může pomýšlet na obhajobu titulu.

Juventus byl od začátku lepším týmem, ale nebyl schopný prostřelit gólmana Rulliho. V 11. minutě Cuadrado nacentroval přesně na Moratu, ale jeho hlavičku skvěle zneškodnil hostující brankář. Další šanci měl Vlahovič, ale jeho levačka skončila pouze na břevně. Zahrozila ale také Žlutá ponorka. Lo Celso vypálil těsně vedle turínské branky.

Otevřít skóre mohl opět Vlahovič, jenže hlavičku z těsné blízkosti opět zneškodnil Rulli. Po změně stran už se ale stav měnil. Pokutový kop proměnil se štěstím hostující Gerd Moreno. Pět minut před koncem se po rohovém kopu prosadil Pau Francisco Torres. Definitivní jistotu dal Villarrelu v nastaveném čase z další penalty Arnaut Danjuma. Hosté tak vyhráli 3:0 a postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů.

​Ve druhém duelu šlo překvapivě do vedení Lille. Pokutový kop proměnil Burak Yilmaz. Jenže ještě v prvním poločase londýnský celek vyrovnal. Christian Pulisic dostal krásnou přihrávku za obranu a střelou na zadní tyč propálil Jardima.

Domácí mohli jít do vedení po změně stran, ale Xeka trefil pouze tyč. V 71. první minutě tak Chelsea skórovala podruhé. Centr Mounta z levé strany uklidil do sítě César Azpilicueta. Anglický obhájce titulu tak vyhrál 2:1 a stále může pomýšlet na obhajobu titulu.