Liga mistrů: Manchester doma nestačil na Atlético a končí, padl i Ajax

Liga mistrů v úterý pokračovala dvěma osmifinálovými duely. Týmy se napoprvé rozešly smírně, a tak do odvetných duelů nastoupily s čistým štítem. Atlético Madrid díky trefě Renana Lodiho vyřadilo Manchester United z milionářské soutěže a Benfica díky hlavičce Núňeze porazila favorizovaný Ajax.

Na Old Trafford přišla první velká šance ve 13. minutě. Centr z pravé strany dorážel Elanga, Oblak však stál ve správný čas na správném místě a s dávkou štěstí míč vyrazil hlavou mimo svou svatyni. O tři minuty později hrozil za Atlético Rodrigo de Paul, jeho střelu však na poslední chvíli vyrazil David de Gea. Ve 33. minutě se už hosté ze Španělska začali radovat, když po rychlém brejku do téměř prázdné brány zakončil Joao Félix. Jenže branka kvůli ofsajdu nemohla být uznána.

Těsně před odchodem do šaten se už ale madridští prosadili. Zatímco se Ronaldo na půli dožadoval odpískání faulu na svého spoluhráče, hosté pokračovali ve hře, dostali míč až do vápna, kde ho z pravé strany nacentroval Griezmann přímo na hlavu obránce Renana Lodiho, který premiérovou trefou v milionářské soutěži otevřel skóre.

Domácí byli nejblíže vyrovnání v 77. minutě. Prvně po centru zahrozil hlavičkou Varane, Oblak však svůj tým podržel skvělým zákrokem. A hrdinou se stal vzápětí znovu, když na něj odražený míč nůžkami poslal Cristiano Ronaldo. Hosté těsné vedení 1:0 (3:2) dokázali i přes tlak Manchesteru udržet a postupují mezi osmici nejlepších.

​V druhém úterním utkání určoval tempo hry domácí Ajax. Už v sedmé minutě se radoval z vedení, když Haller po přihrávce na malé vápno postrčil míč do sítě. Akci ale předcházel centr, při kterém byli hned dva útočící hráči v ofsajdu. Hráči Ajaxu byli i nadále aktivnější, ale z devíti střel na bránu poslali v první půli jen dvě. Soupeř z Lisabonu bránu neohrozil v první pětačtyřiceti minutovce ani jednou a do šaten se rivalové rozešli za stavu 0:0.

Po přestávce to ale byla Benfica, kdo otevřel skóre. A to hned první a jedinou střelou, kterou vyslala na bránu Onana. Grimaldo z přímého kopu našel přesným centrem Darwina Núňeze, a ten čtvrtým gólem v letošní Lize mistrů poslal portugalský klub do vedení 1:0. Jediná střela stačila a Benfica Lisabon postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Podívejte se na sestřih zápasu a trefu Darwina Núňeze:

Výsledky úterní Ligy mistrů (první zápas):

Ajax Amsterdam – Benfica Lisabon 0:1 (2:2)
branky:
77. D. Núňez (Grimaldo)

Manchester United – Atlético Madrid 0:1 (1:1)
branky:
41. R. Lodi (Griezman)

Ve středu sledujte utkání Lille OSC proti Chelsea FC na Nova Sport 4 a Juventus FC s Villarrealem FC na Nova Sport 3. Obě utkání začínají ve 21:00.