Motorsport

Je čas se posunout. Závodit by měli i jezdci s covidem, míní pilot Red Bullu

Je čas se posunout. Závodit by měli i jezdci s covidem, míní pilot Red Bullu
jezdci formule 1 stáje Red Bull Zdroj: profimedia.cz

Čtvrtý jezdec loňské sezony a týmový parťák Maxe Verstappena Sergio Pérez míní, že by formule 1 měla zvážit uvolnění bezpečnostních regulí a nechat závodit jezdce i přes pozitivní test na covid-19. A to za předpokladu, že vykazují mírné symptomy.

Nová sezona formule 1 ještě ani nezačala a už dva piloti měli pozitivní test na covid-19. Daniel Ricciardo z McLarenu zmeškal poslední předsezonní testování a Sebastian Vettel ze stáje Aston Martin kvůli koronaviru vynechá úvodní závod v Bahrajnu.

Covidová opatření se v podniku F1 pro tento rok značně rozvolnila. Všichni účastnici musí být plně očkovaní, ale za současné situace již není povinné testování, ačkoli nadále probíhá. A s určitou benevolencí se přistupuje i k nošení roušek a udržování bezpečné vzdálenosti. Sergio Pérez, který loni kvůli pozitivnímu testu zmeškal dva závody, po vyřazení Vettela naznačil, že by vedení soutěže mohlo opatření ještě rozvolnit.

Související obsah

​"Co bychom měli zvážit je, zda mohou závodit jezdci s covidem-19, pokud mají mírný průběh. Jezdci by o tom neměli rozhodnout, ale určitě má smysl o tom diskutovat," vyjádřil se Pérez.

"Je to těžké pro každého. Je mi líto Seba (Vettel) a Daniela (Ricciardo). Ale tohle se může stát každému z nás," dodal Pérez. Mexický jezdec také připomněl, že je důležité průběžně podstupovat testy, aby se předešlo šíření viru.

Riziko kolem covidu-19 ohrožuje všechny jezdce. A vynechání byť jen jednoho závodu může znamenat ztrátu drahocenných bodů. Jak extrémně je soutěž vyrovnaná a že záleží na každém bodu, to ukázala minulá sezona, kdy se vedoucí jezdci Hamilton a Verstappen postavili na start poslední velké ceny shodně s 369,5 bodu.

Tohle je nový vůz Red Bullu pro sezonu 2022:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události