Fotbal

Těžký los pro Slavii. Utká se s týmem, se kterým má negativní zkušenosti

Těžký los pro Slavii. Utká se s týmem, se kterým má negativní zkušenosti
Slavia Praha v duelu proti Feyenoordu | Zdroj: profimedia.cz

Pražská Slavia již zná svého soupeře pro čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. Tým Jindřicha Trpišovského se utká o semifinále s Feyenoordem, se kterým se utkal již v základní skupině. A ani jednou tento nizozemský celek nedokázal porazit.

Do osudí se mimo pražskou Slavii dostala mužstva cellků PAOK, AS Řím, Marseille, Leicester, PSV, Bodö/Glimt a Feyenoord. S posledním jmenovaným se Slavia utkala již v základní skupině a trenér Trpišovský touto cestou nechtěl jít. Naopak si přál PSV ze stejné země. O los se postaral někdejší albánský defenzivní záložník Lorik Cana, který má za sebou bohatou kariéru. 

Nakonec je to ale právě Jindřich Trpišovský, kdo má po losu zřejmě obavy. Slavia byla totiž vylosována pro Feyenoord, který ji jednou porazil a jednou s ní uhrál remízu. Bodö/Glimt se utká s italským AS Řím a Olympique Marseille si to o semifinále rozdá s PAOKem. Poslední čtvrtfinále tvoří PSV a Leicester. 

Související obsah

​V případě postupu by se Slavia utkala s lepším z dvojice Olympique Marseille – PAOK Soluň. První utkání by se hrálo v Edenu, ale pro to musí sešívaní vyřadit velice těžkého soupeře z Nizozemska. 

Čtvrtfinále EKL:

Bodö/Glimt – AS Řím
Feyenoord Rotterdam – Slavia Praha
Olympique Marseille – PAOK Soluň
Leicester City – PSV Eindhoven

Semifinále EKL:

Slavia Praha / Feyenoord Rotterdam – Olympique Marseille / PAOK Soluň
Leicester City / PSV Eindhoven – Bodö/Glimt / AS Řím

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události