Fotbal

Feyenoord jsme si nepřáli, smutní Trpišovský. Odveta se hraje v Edenu

Feyenoord jsme si nepřáli, smutní Trpišovský. Odveta se hraje v Edenu
Trenér Jindřich Trpišovský | Zdroj: profimedia.cz/ Lukas Kabon / Anadolu Agency

Fotbalisté Slavie si jednoho soupeře z pátečního losu nepřáli, nicméně nakonec jim byl ve švýcarském Nyonu vylosován právě Feyenoord Rotterdam, se kterým se sešívaní utkali už v základní skupině Evropské konferenční ligy. Spokojený nebyl ani trenér Jindřich Trpišovský.

"Feyenoord jsme si nepřáli. Máme s ním čerstvou zkušenost, ani jeden zápas jsme nevyhráli. Víme, jak moc silný tým to byl. Obzvlášť v zápase u něj jsme byli pod tlakem celou hrací dobu. V Edenu navzdory vyloučení v nastavení srovnali. Už po utkání jsme říkali, že to byl jeden z nejtěžších soupeřů, se kterým jsme se kdy utkali. To nadále potvrzují třeba výsledky s Partizanem. Víme, jak těžký soupeř nás čeká," hovořil pro slávistický web kouč Trpišovský.

Trenér sešívaných si přál například PSV, tomu však los určil jako soupeře anglický Leicester. Nakonec tak došlo na jiný nizozemský celek Feyenoord, se kterým má Slavia už zkušenost. Sehrála s ním dva duely v základní skupině a oba prohrála.

Související obsah

​"Mají velmi dobrý tým, výrazné individuality směrem do ofenzivy, hlavně na ně si budeme muset dát pozor. Předchozí vzájemné zápasy nám výsledkově nevyšly, ale o to větší motivace bude proti nim uspět a zlomit to," představil soupeře útočník Ivan Schranz.

Výhodou pro Slavii může být, že odvetu sehraje doma v Edenu. "Budeme se snažit sehrát výsledkově dobrý venkovní zápas a pak do toho doma před našimi fanoušky dáme úplné maximum. Doma je doma, tam vždycky chceme uspět," dodává obránce sešívaných Taras Kačaraba.

V pátek se konal také los Ligy mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události