Ostatní sporty

Pódium odvála střelba. Davidová byla ve stíhačce sedmá, Krčmář si polepšil

Biatlonistka Markéta Davidová při závodech na Holmenkollenu. | Zdroj: Profimedia.cz

Biatlonová stíhačka v legendárním Holmenkollenu pro Češky dopadla obdobně dobře jako sprint. Markéta Davidová v závodě třikrát chybovala a klesla ze čtvrté na sedmou pozici. Jislová sice střílela lépe, kvůli horšímu běhu ale dojela na 12. místě. Mladičká naděje Tereza Voborníková zapsala díky 24. příčce nejlepší výsledek ve světovém poháru. Poslední Češka Lucie Charvátová závod po pěti chybách na střelnici nedokončila. V mužském závodě si polepšil Michal Krčmář, jenž dojel 18. Adam Václavík zapsal 24. a Jakub Štvrtecký 31. místo. Mikuláš Karlík protnul cílovou pásku jako 41.

Do stíhacího závodu odstartovaly české závodnice z různorodých pozic. Zatímco Markéta Davidová vyběhla čtvrtá a Jessica Jislová šestá, Lucie Charvátová a Tereza Voborníková vyjely do závodu z hloubky startovního pole. Davidová si až do první střelby držela pozici a mírně stáhla náskok vedoucí Eckhoffové, na úvodní ležce však jednou chybovala a musela na trestné kolo.

Na trať se sice vrátila na "bramborové" příčce, manko se však navýšilo na 50 vteřin. Jeden terč minula také Jislová a zařadila se na 12. místo. Skvěle si vedla Tereza Voborníková, jež vyčistila všechny terče, Lucie Charvátová naopak musela na tři trestná kola.

Druhá střelecká položka se nejlépe podařila Jislové a Voborníkové, které ani jednou nechybovaly. Davidová musela znovu na trestné kolo a klesla na šestou příčku. Jislová si polepšila na desáté a Voborníková na 24. místo. Charvátová musela znovu kroužit, tentokrát 300 metrů navíc.

Když dojela na koberec potřetí Markéta Davidová, už to vypadalo, že poprvé zastřílí čistě. Poslední terč ale zůstal nesestřelený a Češka absolvovala v pořadí třetí trestné kolo. Jislová na stojce znovu zazářila a odjela zpět do bílé stopy bez chyby. Lucie Charvátová byla ze závodu odvolána, protože byla předjeta o celé kolo, stíhačku tak nedokončila.

​Při poslední střelbě se konečně dočkala Davidová, jež sestřelila všechny terče a dorazila do cíle na sedmém místě. Jislová si dojela pro 12. příčku a Tereza Voborníková díky 24. místu zaznamenala svůj nejlepší výsledek ve světovém poháru.

Závod opanovala Norka Eckhoffová, jež porazila další norskou závodnici Olsbuovou Röïselandovou. Pro třetí místo si dojela Slovenka Paulina Fialková.

Do následného mužského závodu nejlépe odstartoval Jakub Štvrtecký, kvůli chybám na střelnici ale nakonec skončil až na začátku čtvrté desítky. Výrazně si polepšil Michal Krčmář, který se naopak mohl opřít o vynikající střelbu. Nechyboval ani jednou a ze 33. místa na startu nakonec vykouzlil nejlepší český výsledek – 18. příčku. Adam Václavík si pohoršil o tři pozice a dojel 24. Jakub Štvrtecký nesestřelil pět terčů a obsadil 31. příčku.

Z vítězství se radoval Němec Erik Lesser. Pro pomyslné stříbro si dojel Fillon Maillet, třetí místo obsadil Nor Laegreid.