Dvě čisté střelby a útok na bednu. Davidová a Jislová zajely skvělý závod

Markéta Davidová | Zdroj: profimedia.cz

Biatlonistky Markéta Davidová a Jessica Jislová zajely v norském Holmenkollenu skvělý sprint. Při poslední zastávce světového poháru dokázaly obě české závodnice zastřílet čistě a skončily na širším pódiu. Davidová byla na 4. místě, Jislová se pak umístila šestá. Závod vyhrála Norka Eckhoffová.

Markéta Davidová i Jessica Jislová jely od začátku skvěle a držely se v popředí. Obě Češky pak měly také čistou střelbu jak vleže, tak vestoje. Davidová po druhé položce dokonce útočila na třetí místo, ale ve finiši nestačila na Norku Röiselandovou, která udělala na střelnici jednu chybu.

Jessica Jislová se pak umístila na parádním šestém místě a na vítěznou Tiril Eckhoffovou ztratila 54 vteřin. Sympatické 31. místo získala Tereza Voborníková, která minula pouze jednou. Poslední závod kariéry pak zajela Eva Puskarčíková. Česká biatlonistka, která ve čtvrtek oznámila konec kariéry, sice dlouho atakovala nejlepší šedesátku pro stíhací závod, nakonec z toho bylo až 65. místo. Účast ve stíhacím závodě si naopak těsně vybojovala Lucie Charvátová, jež se umístila na 59. příčce.

​Sprint vyhrála Norka Tiril Eckhoffová před Rakušankou Hauserovou. Marte Olsbu Röiselandová se pak třetím místem výrazně přiblížila k zisku velkého křišťálového glóbu. Její velké rivalky sestry Öbergové dnes výrazně zaváhaly. Hanna udělala pět chyb a skončila na 39. pozici. Druhá v pořadí Elvira pak udělala při první položce tři chyby a umístila se až na 17. příčce.