Hokej

Dojemné gesto rodičů zesnulého Buchtely, dárcům vrátí získané peníze

Dojemné gesto rodičů zesnulého Buchtely, dárcům vrátí získané peníze
Zdroj: Instagram

Hokejový příběh s velice smutným koncem píše svůj závěrečný epilog. Ondřej Buchtela bohužel prohrál svůj boj se zákeřnou rakovinou a nestihl tak ani využít získané peníze na jeho léčbu. S dojemným gestem navíc přišli jeho rodiče, kteří se rozhodli finanční podporu přesahující 3,5 milionu korun vrátit.

Talentovaný hokejista Ondřej Buchtela na začátku června oznámil, že má vzácnou rakovinu srdce. S těžkým osudem se však rozhodl bojovat a pomoc mu měla i vlna solidarity, která se na jeho konto snesla.


Na podporu 20letého mládežnického reprezentanta vznikl transparentní účet, který mu měl pomoci získat peníze na léčbu v zahraničí. Bohužel nemoc měla mnohem rychlejší průběh, než všichni očekávali a Ondřej Buchtela tak zemřel už 24. července bez toho, aniž by využil v tu dobu získanou částku přesahující 3,5 milionu korun.
 

Související obsah

S velice dojemným gestem navíc přispěchali rodiče zesnulého hokejisty, jenž se rozhodli, že peníze, na které přispěli běžní lidé, ale i hráči NHL, vrátí.


“Vaše peníze splnily svůj účel. Na energetické úrovni se Ondra proměnil. Ať to byly jakékoliv částky, všichni jste jednali z upřímného srdce. Někteří i v době finanční nepřízně, někteří dražili svoje věci, které pro vás byly srdeční záležitostí,“ píší rodiče Marcel a Eva Buchtelovi v dojemné zprávě.


Související obsah

 „Protože peníze byly určené na pomoc Ondrovi, rozhodli jsme se dary vrátit každému z vás, což je pro nás nejčistší forma, jak zachovat energii, kterou vaše dary přinesly,“ dodali.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události